Ознака: свр скопје
Црна хроника 21.06.20 | 11:14

Чулев: СВР Скопје постапи по видеото „Организиран поткуп на гласачи од структури на МВР и пратеници од СДСМ”

СВР Скопје во содејство со полициски службеници од Одделот за внатрешна контрола и професионални стандарди во координација со ОЈО, го идентификуваше лицето од објавеното...

Македонија 14.01.20 | 12:46

ДИК изгласа дека не е надлежна за барањето на техничкиот министер Чулев

Државната изборна комисија се прогласи за ненадлежна во врска со спорот околу назначувањето на прв човек на СВР Скопје. Елизабета Апостоловска од ДИК рече дека Комисијата...

Македонија 12.01.20 | 21:04

Чулев ги осуди заканите до новинарките, случаите утре ќе бидат пријавени во СВР Скопје

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска лично контактирал со новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска кои добивале закани од Емил Јакимовски, вработен...

Македонија 10.01.20 | 14:04

Петровска не ја потпиша одлуката за назначување на Ставревски за шеф на СВР Скопје

Заменик министерката во МВР, Славјанка Петровска не ја потпишала одлуката за назначување на Ристо Ставревски за шеф на Секторот за внатрешни работи во Скопје. Информацијата...

Македонија 30.12.19 | 20:41

Во СВР Скопје се растура рекламен материјал на СДСМ

Владејачката СДСМ во пресрет на предвремените парламентарни избори во април, започнува со бескрупулозна кампања во којашто се злоупотребуваат и државните институции,...