Ознака: србин
Балкан 23.03.21 | 09:53

Србин во Австрија ја убил сопругата со нож додека децата спиеле

Српскиот државјанин Ненад Л. (26) е уапсен од австриската полиција под сомнение дека ја убил сопругата Дајана Лазаревиќ (23) во Салцбург. Како што објави „Salcburg.orf“, злосторството...

Балкан 17.03.21 | 12:09

Србин на листата на најбарани терористи на ФБИ уапсен на границата со Мексико

Американски официјални лица соопштија дека на границата со Мексико се уапсени четири лица чии имиња се наоѓаат во базата на податоци на ФБИ за најбараните терористи....

Калеидоскоп 01.03.21 | 14:33

Србин вакциниран со „Фајзер“, по грешка прими втора доза кинеска вакцина

Жител на Врање, на југот на Србија, стана првиот познат случај во националната кампања за вакцинација кој примил две различни дози вакцина, јавија денеска српските локални...

Балкан 06.01.21 | 10:28

Србин во Италија извел спектакуларен грабеж, го фатиле кога почнал да се фали на Фејсбук со богатиот живот

Србинот Миле Ѓорѓевиќ (29) е осуден во Италија на осум години затвор, откако со соучесници ограбил постара госпоѓа и од нејзината куќа однел накит вреден 600.000 евра. Миле...

Семејство 24.10.20 | 18:20

17-годишна Босанска претепана и истрижена до гола кожа бидејќи се омажила за Србин

Седумнаесетгодишната Селма беше истрижена и претепана во Безансон во август од нејзиното семејство, затоа што беше за вљубена во еден млад христијанин Србин. Нејзините...

Калеидоскоп 21.10.20 | 20:55

Свадба која стана хит во регионот поради српскиот Спајдермен

Секој веќе знае дека по многу алкохол повеќето гости завршуваат на подот, а овој заврши на таванот. Еден гостин беше толку весел што одлучи да премине од едниот на другиот...

Калеидоскоп 19.10.20 | 14:50

Србин и Босанец за 4 минути ограбија продавница на „Гучи“, украдоа стока вредна 200.000 евра

Пет месеци по еден од најбрзите грабежи на продавници во историјата, италијанските власти решија да ја споделат снимката од безбедносните камери. Грабежот на продавницата...

Здравје 15.04.20 | 12:54

Исповед на Србинот кој прв заболел од корона: Беа тоа пеколни седум дена, во бунило и халуцинации

Мичо Деспотовиќ (64), кому му била потврдено дека е заболен од ковид-19 по доаѓањето од прославата во Коњиц, вели дека после седум дена пекол и халуцинации, температурата...

Балкан 23.03.20 | 11:16

Влегол во дуќан и на продавачката и рекол дека доаѓа од Италија и сите ќе ги зарази со корона

Српската полиција приведе 25-годишен маж од Књажевац, откако во една продавница на продавачката и кажал дека доаѓа од Италија и дека ќе ги зарази со коронавирус, соопшти...

Свет 19.12.19 | 14:41

Дрогиран Србин зави семејство во црно, уби бебе од 17 дена!

Маж од Србија осомничен е дека во вторникот предизвикал тешка сообраќајна несреќа во Барселона во која загинало бебе од само 17 дена. Првите информации кои ги пренела...

Балкан 16.12.19 | 19:45

Србин спречил терористички напад во Виена

Србин разоткрил и осуетил планови за изведување на терористички  напад во Виена, пишува весникот „Естерајх“. Весникот пишува дека на основа на анонимен повик им влегла...

Црна хроника 28.11.19 | 11:54

Србин баран од Интерпол уапсен во Македонија

На Граничниот премин Долно Блаце, на влез во земјава, вчера околу 11:30 часот е уапсен државјанин на Србија. При извршена проверка на А.О.(39) од Р.Србија, било констатирано...

Балкан 22.11.19 | 12:08

Откриен идентитетот на Србинот во шпионската афера

На видеото со рускиот воен разузнавач е потполковникот во српската војска З.К., а безбедносните служби проверуваат дали тој за пари издавал доверливи податоци, објави...

Свет 03.10.19 | 21:25

Еден Србин убиен на паркинг во Германија, еден тешко ранет, осомничени двајца Албанци

Триесет и девет годишен Србин е убиен на паркинг, а уште едно лице од иста националност е тешко повредено на друго место во градот Абенсберг во јужна Германија. После...

Балкан 31.08.19 | 11:55

Денес нашата улица е тивка – соседите тагуваат по Србинот што си пресуди на меден месец

„Денес нашата улица е тивка. Нема ни смеа, ни џагор. Не се слуша ни детски глас. Сите сме тажни и неутешни“, велат жителите на Нови Пазар за српските медиуми. Нивниот сограѓанин...

Црна хроника 17.05.19 | 15:31

Србин паднал од балкон во Охрид, со тешки повреди пренесен во скопските клиники

Вчера во 05.33 часот во Полициската станица Охрид било пријавено дека Н.Т.(26) од Република Србија паднал од тераса во хотел во Охрид. Тој се здобил со тешки телесни повреди...

Црна хроника 13.05.19 | 11:03

Пијан Србин и се заканувал да поранешната баба, завршил во станица

Вчера во Полициската станица Гевгелија, Ј.П. (69) пријавила дека нејзиниот поранешен зет С.К. (46), српски државјанин, откако се довел во алкохолизирана состојба упатил закани...

Црна хроника 15.04.19 | 17:20

Србин баран со потерница сакал да украде луксузен џип во Дебар Маало

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, државјанин на Република Србија, кое е осомничено дека се обидело...

Балкан 10.04.19 | 21:55

Алија Изетбеговиќ е Србин, се презивал Живковиќ

Познато е дека во турско православците кои живееле на територијата на Босна од страв и за помали даноци од Турците го прифатиле исламот. Оваа теорија ја потврдува и...

Црна хроника 05.04.19 | 10:41

Уапсен Србин кај Куманово, претепал патник на автобус

Утрово во 07.30 часот во СВР Куманово бил приведен и задржан Д.П.(25) од Република Србија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“,...