Ознака: Скопје
Скопје 23.04.21 | 12:36

Во Скопје хоспитализирани 52 нови пациенти болни од ковид-19

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 639 лица сомнителни и потврдени за Ковид...

Култура 20.04.21 | 18:33

Аквадуктот во Скопје е прогласен за споменик со највисок степен на заштита

Владата на Македонија, на предлог од Управата за заштита на културното наследство и мислењето на Националниот совет за културно наследство, на денешната седница донесе...

Скопје 13.04.21 | 12:54

За 24 часа се хоспитализирани 76 нови ковид-паценти во Скопје

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 76 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 725 лица сомнителни и потврдени за КОВИД...

Црна хроника 11.04.21 | 19:32

Во полиција пријавени три тепачки

– До полицијата стигнале пријави за три поединечни инциденти во текот на вчерашниот ден. Како што соопшти МВР, вчера во СВР Скопје било пријавено дека околу 14.00 на подрачјето...

Скопје 10.04.21 | 16:58

За 24 часа во Скопје се хоспитализирани 73 пациенти болни од ковид-19

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 73 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 687 лица сомнителни и потврдени за КОВИД...

Вести 08.04.21 | 13:38

За 24 часа во Скопје 62 пациенти се хоспитализирани во ковид-центрите

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 62 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 672 лица сомнителни и потврдени за КОВИД...

Скопје 07.04.21 | 12:58

За 24 часа во Скопје е хоспитализиран 81 пациент во ковид-центрите

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје е хоспитализран 81 нов пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 698 лица сомнителни и потврдени за ковид-19...

Скопје 05.04.21 | 11:31

За еден ден 50 ковид-пациенти се примени во болница во Скопје

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 50 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 699 лица сомнителни и потврдени за ковид-19...

Македонија 04.04.21 | 00:02

По Скопје, најзагрозени со корона се Прилеп и Куманово

1 394 новорегистрирани случаи на ковид-19, вкупниот број на заболени од вирусот во земјава достигна 134 134 лица, од кои во моментов активни се 21 553. Од нив речиси половина, или...

Скопје 01.04.21 | 13:10

За 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 79 нови пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 79 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 675 лица сомнителни и потврдени за КОВИД...

Здравје 30.03.21 | 13:05

Во болниците во Македонија 1.577 пациенти се лекуваат од ковид-19, за еден ден во Скопје се примени 74 нови пациенти

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1.577 и има околу...

Скопје 29.03.21 | 11:45

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 48 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 48 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 668 лица сомнителни и потврдени за ковид-19...

Скопје 25.03.21 | 14:32

За 24 часа се хоспитализирани 81 пациенти болни од ковид-19 во Скопје

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје е хоспитализран 81 нов пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 613 лица сомнителни и потврдени за КОВИД...

Скопје 24.03.21 | 14:38

Бикот стана контејнер

Скулптурата „Бик“ на улицата „Македонија“ во Скопје стана контејнер. Откако во ноември 2018 година беше скршена неговата опашка, тој стои така унаказен. Сега е полн...

Скопје 24.03.21 | 11:45

За еден ден во болница во Скопје се примени 79 пациенти болни од ковид

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 79 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 592 лица сомнителни и потврдени за КОВИД...

Скопје 22.03.21 | 12:51

За 24 часа во Скопје се хоспитализирани 54 ковид-пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 54 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 549 лица сомнителни и потврдени за КОВИД...

Црна хроника 21.03.21 | 18:37

Пукање во Скопје, повреден 27-годишник

Едно лице е повредено во инцидентот што се случил вчеравечер во Скопје. Во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Гоце Стојчевски“ во Чаир, едно лице пукало...

Скопје 19.03.21 | 14:13

Во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 63 пациенти болни од ковид-19

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 63 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 520 лица сомнителни и потврдени за КОВИД...

Скопје 16.03.21 | 14:41

Во Гази Баба и во Аеродром се поставуваат уште 60 контејнери за оставање на стакло

Градот Скопје доби 60 нови контејнери за оставање на отпадно стакло кои ги доби како донација во рамките на регионалниот проект „Управување со стаклена амбалажа на...

Скопје 16.03.21 | 13:39

Сè поголем е бројот на пациенти со ковид-19 кои завршуваат во болница: За 24 часа 67 се хоспитализирани

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 67 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за КОВИД...