Ознака: скопјанка
Црна хроника 09.10.19 | 15:39

Скопјанка нападната од неколку лица во Ченто

Синоќа во СВР Скопје, И.Н. (30) од Скопје пријавила дека во 20.10 часот на ул. „Методија Андонов Ченто’’ во Скопје, била физички нападната од неколку лица. Се преземаат мерки...

Црна хроника 04.10.19 | 19:17

Скопјанка го пријави насилниот сопруг, со месеци ја малтретирал

Во СВР Скопје вчера 43-годишна скопјанка  пријавила дека на 24 септември и во средата, во семејниот дом била физички нападната од нејзиниот сопруг И.С.(45) од Скопје. Според...

Црна хроника 01.10.19 | 15:50

Ненадејно почина 40-годишна скопјанка, телото на обдукција

Вчеравечер во СВР Скопје, од поликлиника „Ѓорче Петров“ било пријавено дека кај нив била донесена почината И.Л.(40) од с.Радуша, скопско, на која, според пријавеното, ѝ...

Црна хроника 06.09.19 | 19:46

Скопјанка нападнала полицаец на Водно, била приведена со уште едно лице

Вчераутро на ул. „Востаничка“ во Скопје, Т.Ц. (49) од Скопје физички нападнала полициски службеник кој извршувал службени дејствија, а Б.Ц. агресивно се однесувал кон...

Црна хроника 06.09.19 | 19:31

Останала без паричник и документи: Скопјанка ограбена во аптека

Во средата во СВР Скопје, Н.Џ. (65) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 11.30 часот во аптека на улица „Индира Ганди’’ непознат сторител и одзел паричник со пари и...

Црна хроника 27.08.19 | 22:46

Верижен судир кај Скопјанка, сообраќајот во прекин

Верижен судир се случил вечерва пред трговскиот центар „Скопјенка“. Во несреќата учествуваат неколку возила, полицијата врши увид, а сообраќајот е во прекин.

Црна хроника 21.07.19 | 20:42

Скопјанка си го бара својот син, полицијата веќе неколку пати и го враќала дома

Синоќа околу 21 часот во Полициската станица Аеродром, Н.В. (36) од Скопје пријавила дека по семејна расправија, од домот се оддалечил нејзиниот малолетен син. Претходно,...

Скопје 02.06.19 | 16:00

Од „Ситимол“ до „Македонија“: Скопјанка ќе трча гола низ Скопје ако победи Вардар

Скопјанката со профилно име „Ле Моник“, позната твитерџика и фан на Вардарци, вети дека ако вечерва Вардар стане шампион на Европа, ќе трча гола по булеварот „Партизански...

Црна хроника 30.05.19 | 10:59

Босанец ја држел својата невенчана сопруга во заложништво во стан во Скопје

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице за сторени кривични дела Телесна повреда од член 130 став...

Црна хроника 30.05.19 | 10:55

Кај млада скопјанка пронајден кокаин

Денес околу три часот во угостителски објект, во кој била спроведена акциска контрола, покрај автопатот Гостивар-Тетово, во непосредна близина на Неготинска клучка,...

Скопје 29.05.19 | 14:44

Млада скопјанка со попреченост: Се качувам во автобус и ме лажат дека следна станица е „Рекорд“

Излегуваш од дома и заминуваш на работа, на училиште, до трговски центар. Единствено, метежот во сообраќајот во Скопје може да те вознемири. Во истиот град, во македонската...

Црна хроника 12.05.19 | 11:37

Млада скопјанка си забоде нож во стомак по расправија со сопругот

Синоќа околу 17,30 часот во Единицата за известување и команда Скопје од Ургентен центар Скопје пријавено е дека кај нив била донесена повреден В.М. (25) од Скопје која имала...

Црна хроника 07.05.19 | 15:51

Скопјанка тепала малолетник на улица

На 06.05.2019 година во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека истиот ден околу 13 часот на улицата „Иван Цанкар“, К.Ѓ. (50) од Скопје физички нападнала 16-годишен малолетник....

Црна хроника 17.03.19 | 14:54

Млада скопјанка нападнала тинејџерка вчера во Центар

Вчера околу 14 часот во Полициската станица Центар, Н.Т. (44) од пријавила дека истиот ден во 09.30 часот на улица „Киро Крстевски Платник“, општина Центар, нејзината 17-годишна...

Калеидоскоп 13.03.19 | 18:00

Поради невозвратена љубов од скопјанката Пецкана, 21 година живее во шума

Седумдесет и четиригодишниот Милија Стојановиќ од селото Дрешница, веќе 21 година живее на падините на Копаоник во мала куќичка која ја направил на дрво. Српски „Блиц“...

Црна хроника 10.03.19 | 18:29

Скопјанка додека седела дома ја погодил заталкан куршум

Девојка била погодена од залутан куршум додека седела во нејзината соба во скопската населба Чаир. Случајот вчера околу 23,50 часот во СВР-Скопје го пријавил нејзиниот...

Црна хроника 03.03.19 | 15:35

Скопјанка нападната пред кафеана во Горно Лисиче

Ноќеска околу 02.30 часот, И.Ц. (36) од Скопје пријавила дека на ул. Горно Лисиче пред угостителски објект била физички нападната од М.Т. (31) од Скопје. Се работи на расчистување...

Црна хроника 02.03.19 | 20:11

Скопјанка нападната ноќеска пред кафеана, напаѓачите тргнале да ја пратат, па удриле во нејзиното возило

Ноќеска околу 01 часот, С.Г. (39) од Скопје пријавил дека во наслеба Илинден пред угостителски објект била физички нападната неговата сопруга М.Г. (40) од Скопје од страна...

Црна хроника 02.02.19 | 17:56

Млада скопјанка си го бара својот татко, вчера претпладне му се губи трагот

Вчера околу 17 часот во Полициската станица Центар, М.А. (27) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 11 часот од домот во непознат правец се оддалечил нејзиниот татко...

Црна хроника 23.01.19 | 16:49

Скопјанка нападната во адвокатска канцеларија во Центар

Вчераутро во СВР Скопје, Ј.П. (37) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 08 часот на булеварот „Кочо Рацин“, општина Центар, во адвокатска канцеларија била физички...