Ознака: регулаторна
Економија 05.10.20 | 13:02

Од полноќ бензините поевтинуваат, дизелот поскапува

За денар ипол од полноќ поевтинуваат Еуросупер БС – 95 и Еуросупер БС-98, а дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство поскапуваат за половина денар. Согласно најновата...

Економија 05.10.20 | 09:32

Денеска нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги објави новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Минатата недела РКЕ донесе одлука цените да останат...

Економија 14.09.20 | 13:10

Од полноќ ново намалување на цената на бензините и дизелот

Бензините од полноќ поевтинуваат за еден денар, а дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство за денар и половина, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Новата...

Економија 12.09.20 | 09:29

ВМРО-ДПМНЕ: Бислимовски е незаконски претседател на Регулаторната комисија

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимовски, е незаконски поставен на функцијата, обвинија од ВМРО-ДПМНЕ. Бислимовски бил член на партиските...

Македонија 11.09.20 | 17:10

Од Регулаторна велат дека го архивирале барањето доставено од ВМРО-ДПМНЕ

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги сопшти дека писменото барање што до нив го доставија претставници на ВМРО-ДПМНЕ во тек на денешниот протест е архивирано...

Економија 17.08.20 | 09:44

Од полноќ нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе соопшти дали ќе има промена во цените на горивата. Изминатите две недели горивата ја задржаа својата цена, па така ЕУРОСУПЕР...

Економија 01.08.20 | 14:55

Регулаторна веднаш да ја повлече одлуката за поскапување на струјата, бараат синдикати и здруженија

Синдикатите и здруженија од земјава најостро реагираат на одлуката на Регулаторната комисија за енергетика за поскапување на струјата за 7,4 проценти и бараат таа веднаш...

Економија 06.07.20 | 09:43

Нови цени на горивата од ноќеска на полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде во сила сѐ до следниот понеделник. Претходната недела...

Економија 26.06.20 | 11:10

Дали после изборите струјата ќе поскапи?

Регулаторна сѐ уште нема донесено одлука за тоа дали ќе има покачување на цената на струјата. На почетокот на овој месец сите енергетски компании побараа зголемување...