Ознака: рајанер
Економија 12.08.22 | 08:12

Рајанер: Заврши ерата на евтини билети од 10 евра

Поради војната во Украина, се зголемија цените на нафтените деривати, особено на керозинот, кој поскапе и до шест пати. Нискотарифната компанија „Рајанер“ објави дека...

Свет 11.08.22 | 10:25

Шефот на „Рајанер“: Крај на ерата на евтини летови од 10 евра

Мајкл О’Лири, извршен директор на „Ryanair“, изјави дека ерата на евтини билети од 10 евра е завршена и дека нискобуџетната компанија повеќе нема да нуди летови по најниски...

Свет 22.06.22 | 09:11

Повици за штрајк на нискобуџетните авиопревозници во Европа

Неколку европски синдикати на кабинскиот персонал на ирската авиокомпанијата „РајанЕр“ повикаа на штрајк следниот викенд во Франција, Шпанија, Белгија, Италија и...

Свет 24.05.21 | 14:37

Патник од летот на „Рајанер“: Во авионот имаше тајни агенти, нè придружуваа воени авиони и при полетување и при слетување

Десет минути пред Вилнус видовме дека сменивме правец, ни рекоа дека треба принудно да слетаме во Минск во Белорусија, а за деталите ќе нè известат подоцна – изјавил...

Свет 24.05.21 | 14:03

Ова е киднапирање во организација на државата: „Рајанер“ за принудното слетување на авион во Белорусија

Генералниот директор на ирската ниско буџетска авиокомпанија „Рајанер“, Мајкл О’Лири го оцени вчерашниот инцидент во Минск како „киднапирање во организација на...

Балкан 08.12.19 | 20:08

„Рајанер“ веќе нема да лета на Балканот

Нискобуџетниот авиопревозник „Рајанер“ ќе ги прекине своите редовни летови од аеродромот во Стокхолм кон Бања Лука, Ниш и Подгорица поради затворање на своите бази. Исто...

Патувања 21.11.19 | 11:12

Наплаќањето на рачен багаж на „Рајанер“ е навредливо, пресуди шпански суд

Суд во Шпанија денеска пресуди дека правилото кое нискобуџетната авиокомпанија „Рајанер“ го применува за наплаќање рачен багаж е навредливо и повеќе не треба да се...