Ознака: промени
Балкан 05.04.22 | 21:56

Ѓилас: Опозицијата освои 70.000 гласови повеќе во Белград

Во просториите на Партијата за слобода и правда (ССП) денеска се одржа состанок на сите опозициски изборни листи кои го поминаа цензусот на изборите во Белград или се...

Македонија 26.02.22 | 13:49

Мицкоски: 1.090 проекти за 100 дена се промените кои носат иднина

Почитувани градоначалници, советници, драги пријатели од општините Велес, Свети Николе, Лозово, Градско, Неготино и Кавадарци. Денес сме тука затоа што имаме што да кажеме...

Македонија 12.02.22 | 19:04

Мицкоски: 100 дена промени што носат иднина!

Ова е Македонија со ВМРО-ДПМНЕ! Ова е само дел од најзначајните отпочнати проекти по општини во првите 100 дена! Вака Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ ги најавува...

Калеидоскоп 20.12.21 | 14:55

Претстојната 2022 е година на големи промени

Годината пред нас ќе биде полна со предизвици, позитивна енергија и убави вести. 2022 година ќе биде година на големи промени. Таа ќе биде специфична од повеќе причини,...

Македонија 09.12.21 | 15:08

Нова доктрина и кадровски промени по конгресот, најавува ВМРО ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ најавува нова доктрина и кадровски промени по Конгресот на којшто ќе се избира нов лидер на партијата в недела. Од партијата исто така брифираа дека лидерот...

Македонија 20.11.21 | 08:53

ВМРО-ДПМНЕ: Почнаа промените во општините, градиме нова иднина

Во општините Кисела Вода и Гази Баба, градоначалниците Ѓорѓиевски и Стефковски веќе почнаа со инфраструктурни проекти – нови канализациони системи на места каде што...

Македонија 19.10.21 | 10:31

Промени

Чекавме долго, но промените тргнаа. А кога ќе тргнат, секогаш, не запираат. Со нив следи друго време, поинаков живот и нова надеж. Како кога човек ќе излезе од сообраќајна...

Балкан 04.08.20 | 09:38

Промени во грчката Влада

Заменик-министерот и портпарол на грчката Влада Стелиос Пецас, напладне ќе ги соопшти промените во Владата на Грција, односно како што соопштуваат од кабинетот на Мицотакис...

Македонија 10.07.20 | 16:47

Димитриев: Сите што сакаат да се дел од промените, својот глас треба да го дадат за Коалицијата Обнова на Македонија

Изборите се денот кога Вие со својот глас влијаете на иднината. По изборите секој активизам, пример: протести, искажано мислење на социјалните мрежи, на улица итн. е со...

Свет 05.07.20 | 08:43

Коронавирусот длабоко ќе ја промени глобалната економија, вели Европската централна банка

Економската криза предизвикана од пандемијата на коронавирусот „длабоко ќе ја промени“ светската економија, која сега повеќе ќе биде ориентирана кон екологијата...

Скопје 02.11.19 | 11:34

Утре изменет сообраќаен режим поради „Скопје на точак 2019″

Посебен режим на сообраќајот ќе биде воведен утре во Скопје поради велосипедската трка „Скопје на точак 2019″. Трката почнува во 11.00 часот, а трасата на движење на учесниците...

Патувања 11.07.19 | 15:14

Промената која сите ја очекуваа од „Ербиенби“

Европската Комисија најави дека онлајн платформата за сместување „Ербиенби“ по неколку месеци преговори со европските власти, ќе воведе промени во својата понуда...

Технологија 01.05.19 | 14:37

Сината боја ќе биде минато, „Фејсбук“ пред огромни промени

Следи серија на промени во социјалните мрежи во сопственост на компанијата, меѓу кои и „Инстаграм“ и „ВатсАп“, откри на конференцијата Ф8 основачот и шеф на  „Фејсбук“,...

Технологија 23.04.19 | 10:16

Инстаграм ќе го крие бројот на „допаѓања“

За многумина, единствената причина зошто луѓето објавуваат на социјалните мрежи, се „лајковите“. Тоа е всушност начин да се биде забележан или популарен, во зависност...

Балкан 23.01.19 | 10:58

Бугарија става крај на продажбата на државјанства

Бугарија ќе ја укине можноста за купување на државјанство од страна на странци, по критиките на Европската комисија. Промените во Законот за бугарско државјанство,...

Астро 27.12.18 | 18:38

Животот на овие пет хороскопски знаци драстично ќе се промени во 2019 година!

Дали вашиот знак ќе биде среќен во 2019 година? Ви откриваме сè! За овие 5 знаци, работите можеби никогаш повеќе нема да бидат исти! Оваа година ќе биде еден неверојатен...