Ознака: пратеник
Македонија 25.11.21 | 00:01

Почина поранешниот пратеник на СДСМ од Струга, Стојче Ковачевски

Поранешниот пратеник од Струга, Стојче Ковачевски, почина денеска, а веста за неговата смрт ја пренесе Радмила Шекеринска. Засекогаш замина нашиот другар, нашиот соборец...

Македонија 08.11.21 | 10:20

Панова: Судскиот совет да ги почитува законите според кои Иван Џолев не смее да биде избран за ВД на Основен Кривичен Суд

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува членовите на судскиот совет да го почитуваат Уставот и интересот на граѓаните на Република Македонија, а не политичките притисоци кога денес...

Македонија 18.07.21 | 16:14

Гас-маските се од 1986, панцирите од 1991 година, затоа ќе ве резилат, Синдикатот треба да се бори за правата на полицијата, а не да служи за бламирање

Синдикатот треба да се бори за правата на работниците, за спроведување на обврските и реформите на институциите, а не за бламирање, молчење и партизација. На протести...

Скопје 23.05.21 | 13:51

Муцунски: Ѓорче Петров на наредните локални избори ќе добие одговорна и современа власт предводена од ВМРО-ДПМНЕ

Кон крајот на октомври, општина Ѓорче Петров ќе добие нова современа општинска власт, рече Тимчо Муцунски, пратеник на ВМРО ДПМНЕ кој беше во посета на оваа скопска општина,...

Македонија 05.05.21 | 23:36

Поранешен пратеник на ДУИ се пишал Македонец за да се вработи

Поранешен пратеник на ДУИ за да се вработи во државна институција се претставил како Македонец, пишува Expres.mk. Пратеникот кој бил дел од Собранието до јули минатата година...

Македонија 10.04.21 | 12:31

Стојаноски: Приоритет на власта е да го снима протестот, додека имаме 4.150 починати лица, тоа е како преку ноќ да го снема Крушево

Бојан Стојаноски, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата денес на протестот во организација на Градски Комитет Скопје на ВМРО-ДПМНЕ под мотото „Да го измиеме...

Свет 07.03.21 | 20:33

Во хеликоптерска несреќа загина еден од најбогатите Французи

Шеесет и деветгодишниот француски милијардер, Оливие Дасо, најстар син на Серж и внук на Марсел Дасо, денеска загина во хеликоптерска несреќа. Дасо беше пратеник од...

Црна хроника 28.02.21 | 17:36

Се претставил дека е пратеник, рекол дека нигде не чекал и сакал преку ред да помине граница

Вчера во 18.25 часот на Граничен премин „Долно Блаце“, А.С.(60) од Скопје, кој се претставил како пратеник во Собранието на РМ и кој бил со неговото семејство со патничко...

Твитови 11.02.21 | 17:33

Не смееме да не го попушиме

😂БУАХАХАХАХА😂 пратеникот од СДСМ Ненад Коциќ: “не смееме да не го ПОПУШИМЕ“ 😂😂😂😂😂😂😂 Потсвеста е опасна работа 👇😂👇😂👇😂👇😂 pic.twitter.com/gdgOvvcpta — MITE NAJDOFF (@Kalabalak_)...

Македонија 18.01.21 | 14:53

Пратеникот Дарко Каевски е позитивен на корона

Пратеникот на СДСМ, Дарко Каевски е позитивен на корона вирусот. Веста на социјалните мрежи ја објави самиот Каевски, кој вели дека се чувствува добро. Другари и другарки,...

Црна хроника 18.01.21 | 14:35

МВР: Пратеник доби казна зашто зборувал на телефон додека возел

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека на патот Куманово-Скопје бил казнет пратеник поради тоа што додека возел зборувал на мобилен телефон. Полициски...

Македонија 29.12.20 | 11:32

Пратеник од власта не гласаше за законот за Макпетрол

На снимката која од вчера попладнето се врти на социјалните мрежи, се гледа како пратеникот од СДСМ, Исмаил Јахоски не гласа на Законот со кој на Макпетрол му се даваат...

Свет 28.12.20 | 14:35

Јапонскиот пратеник Хата почина од ковид, неговата смрт опомена за сите

Јапонија денес потврди дека Јуичиро Хата (53), еден од пратениците во парламентот на оваа земја, починал како резултат на коронавирусот. Тој разви мала температура во...

Свет 30.10.20 | 11:39

Пратеник кој одби да носи маска на раце исфрлен од салата

Италијанскиот пратеник Виторио Згарби насила беше изнесен од собраниската седница затоа што одби да носи маска. Згарби беше отстранет од седницата откако тој викаше...

Македонија 30.08.20 | 23:29

Непосредно пред гласањето за Влада пратеник од ДУИ позитивен на Ковид-19

Според последните информации, еден пратеник од редовите на ДУИ е позитивен на Ковид-19, поради што службите ќе го внесат во посебна просторија со посебен протокол за...

Македонија 29.08.20 | 19:58

Јорданов: Оваа Титаник влада на елитизам и глумење сила за кратко ќе ја потопи народот

Пратеникот Иван Јорданов од ВМРО-ДПМНЕ, на денешната собраниска седница ја спореди новата влада со бродот Титаник. Овој предлог за влада слободно може да се нарече Титаник...

Македонија 25.08.20 | 15:43

Заев си поднесе оставка од функцијата пратеник

Мандатарот за состав на новата Влада Зоран Заев си поднесе оставка од пратеничката функција, а Собранието попладнево ја констатира оставката од пратеничката функција...

Македонија 08.07.20 | 11:33

Лукаревска: Имаме реална програма и ќе ја реализираме со уште посилно темпо

Ако видиме која е реализација на програмата „За живот”, сигурно 85% од проектите се реализирани, она што го нудиме во програмата „Можеме” е реалност не само во делот...

Свет 04.06.20 | 13:13

На британски пратеник му се слоши за време на говор, салата веднаш се испразни

На британскиoт пратеник Алок Шарм му се слоши на говорница во британското собрание за време на неговиот говор. Останатите колеги од страв дека станува збор за ковид-19...

Македонија 15.01.20 | 21:39

Груевски: За пратеникот – бизнисмен за “Рекет” и за лустрацијата

Поранешниот премиер Никола Груевски на својот фејсбук профил посвети статус како што пишува тој за пратеникот – бизнисмен, за „Рекет” и за лустрацијата. Груевски...