Ознака: повредени
Црна хроника 18.04.22 | 13:31

Четворица потешко повредени во сообраќајка во Скопје

Четири лица, од кои две малолетни, се потешко повредени синоќа при судир на две возила во Скопје. Како што соопшти МВР, сообраќајната несреќа што се случи синоќа во 22.45...

Црна хроника 14.04.22 | 15:24

Досега нема пријава за повредени во пожарот кај „Треска“

Досега нема пријава за повредени лица во пожарот што избувна попладнево во кругот на фабриката „Треска“, велат од МВР за МИА. Полициски екипи се на терен, сообраќајот...

Црна хроника 11.04.22 | 14:55

Повредени двајца рудари во Пробиштип

Двајца рудари се повредени додека биле на своите работните места во рудник во Пробиштип. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова во соопштение информира дека синоќа...

Свет 11.04.22 | 09:19

Германската армија се подготвува за евакуација на повредени Украинци

Германската армија се подготвува за евакуација на повредени Украинци, јави ДПА. Специјален авион на воздухопловните сили Ербас А310 МедЕвак треба да лета од военото...

Црна хроника 09.04.22 | 14:09

Се судрија автомобил и мотоцикл во Скопје, повредени две лица

На 08.04.2022 во 20.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Благоја Паровиќ“ и ул.„Георги Попристов“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...

Црна хроника 31.03.22 | 12:46

Ноќва во судир во Тафталиџе повредени три лица

Ноќеска во 00.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од бул.„Партизански oдреди“, ул.„Лондонска“ и ул.„Московска“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу...

Црна хроника 11.03.22 | 21:50

Три лица, од кои две тешко, се повредени во сообраќајна незгода кај Прилеп

Три лица се повредени, од кои две со тешки телесни повреди, во сообраќајната несреќа што се случи попладнево во 17.10 часот на регионалниот патен правец Прилеп – Крушево,...

Црна хроника 12.02.22 | 17:06

Тешка сообраќајна незгода во Македонија, повредени четири лица

На 12.02.2022 во 04:30 часот на регионалниот пат Р1 103 Неготино-Лакавица, во с.Пепелиште, патничко возило „сеат леон“, со неготински регистарски ознаки, управувано од И.Ѓ.(27)...

Црна хроника 18.01.22 | 11:16

Сообраќајка на патот Струга-Дебар, едно лице има тешки телесни повреди

На 17.01.2022 околу 13.20 часот било пријавено дека на регионалниот пат Струга-Дебар се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „голф“, со вевчански регистарски...

Црна хроника 16.01.22 | 14:18

Сообраќајка во Арачиново, едно лице е тешко повредено

На 15.01.2022 во 11,30 часот било пријавено дека во с.Арачиново-скопско се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило “фолксваген“ со скопски регистарски...

Црна хроника 16.12.21 | 12:53

Две лица повредени во несреќата што го затвори патот Куманово-Свети Николе

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа поради која вчера во прекин беше сообраќајот на патот Куманово – Свети Николе. Како што соопшти МВР, на регионалниот...

Црна хроника 13.12.21 | 12:11

Повредени се и две деца: Детали за вчерашната сообраќајка во Дебар

Седум лица, меѓу кои и две деца, се повредени во сообраќајката што вчера се случи во Дебар. Како што соопшти МВР,  во 14.00 часот во Полициската станица Дебар било пријавено...

Македонија 29.11.21 | 15:07

Сопружници повредени во автобуската несреќа пуштени од болницата во Софија

Маж и неговата сопруга, кои беа повредени во автобуската несреќа во Бугарија, денеска се отпуштени од Итната болница Пирогов во Софија. Како што јави дописникот на МИА...

Македонија 29.11.21 | 08:22

Уште тројца од повредените во автобуската несреќа денеска ќе бидат пренесени во Скопје

Уште тројца од повредените македонски патници во автобуската несреќа во Бугарија се очекува да пристигнат денеска, откако двајца во саботата беа хоспитализирани во...

Македонија 27.11.21 | 12:52

Филипче: Очекуваме да пристигнат двајца од седумте пациенти кои беа хоспитализирани во „Пирогов“

Министерот за здравство, Венко Филипче, изјави дека очекува да пристигнат од Бугарија двајца од вкупно седумте пациенти кои беа хоспитализирани во болницата „Пирогов“....

Македонија 26.11.21 | 12:31

Бугарски државјанин по грешка вклучен на листата на повредени лица од несреќата на автобусот на „Беса транс“

Бугарскиот државјанин Сади Салех по грешка бил вклучен на листата на повредени патници од несреќата на автобусот на „Беса транс“, што се случи на автопатот „Струма“...

Македонија 25.11.21 | 09:15

„Пирогов“: Повредените се во стабилна состојба, уште не се знае кога може да бидат пуштени од болница

Жртвите од сообраќајката на автопатот Струма, кои беа сместени во „Пирогов“, се во стабилна состојба. Нема опасност по нивните животи, информираат лекарите од софиската...

Македонија 24.11.21 | 10:17

Хоспитализираните во „Пирогов“ се успешно оперирани

Состојбата на повредените во автобуската несреќа е добра и тие се во стабилна општа состојба. Нема опасност по нивното здравје. Од болницата „Пирогов“ денеска соопштија...

Македонија 24.11.21 | 10:12

Османи: Се работи на идентификација и брзо пренесување на жртвите во Скопје

Повредените во автобуската нерсеќа според информациите на лекарите се во добра здравствена состојба. Завршени се дел од операциите, а дел ќе бидат завршени денеска,...

Македонија 23.11.21 | 08:59

Седумте преживеани во несреќата, сместени се во „Пирогов“: Имаат изгореници и проблеми со дишните патишта

Седумте лица што ја преживеале несреќата, се во стабилна здравствен состојба, пренесува „Дојче веле“. Во болницата „Пирогов“ се сместени седум лица, со изгореници...