Ознака: пораз
Македонија 09.05.24 | 17:57

Зиков со песна им честиташе пораз на СДСМ (ВИДЕО)

Зиков со песна им честиташе пораз на СДСМ… https://republika.mk/wp-content/uploads/2024/05/442097960_8179387618757826_7283743289775256931_n.mp4

Македонија 29.02.24 | 09:48

Дали СДС го принуди Пендаровски да се кандидира за претседатели затоа што никој друг не се нафаќа на пораз, прашува ВМРО ДПМНЕ

Стево Пендаровски е човек без кредибилитет и интегритет, или со други зборови лиже, таму кај што плукал. Во периодот кој што следи ќе направиме реминисценција на случаи...

Фудбал 01.11.23 | 22:24

Македонските фудбалерки повторно поразени од Косово

Женската А фудбалска репрезентација на Македонија забележа нов пораз од Косово, овој пат на гостински терен во рамките на третото коло од групата 5 во Лигата на нации....

Останати спортови 09.09.23 | 22:04

Македонските одбојкари поразени во осминафиналето од Италија

Македонската одбојкарска репрезентација го заврши настапот на Европското првенство (ЕП), откако вечерва во Бари беше поразена во осминафиналето од домаќинот Италија...

Кошарка 13.08.23 | 21:11

Втор пораз на македонските кошаркари во олимписките претквалификации

Македонската кошаркарска репрезентација ги загуби шансите за настап на Олимписките игри 2024 во Париз, откако вечерва беше совладана од Естонија со 83-59 и го претрпе вториот...

Ракомет 14.07.23 | 15:27

Нов пораз на македонските ракометарки на Европското јуниорско првенство

Македонската женска ракометна јуниорска репрезентација го претрпе шестиот пораз во низа на ЕХФ Европското првенство, откако попладнево во романскиот град Миовени...

Останати спортови 02.01.23 | 11:07

Ѓоковиќ со пораз ја започна новата сезона

Новак Ѓоковиќ со пораз ја започна сезоната. Изминатата ноќ, Ѓоковиќ загуби во првото коло на турнирот во Аделаида со Канаѓанецот Васек Поспишил во конкуренција на двојки. Томислав...

Фудбал 20.11.22 | 16:09

Ковачевски не ѝ донесе среќа на Македонија

Македонската фудбалска репрезентација со пораз го завршува последниот меч за оваа година. 1-3 против Азербејџан на Арената „Тодор Проески”. Нашата репрезентација...

Фудбал 22.10.22 | 18:53

Македонија поразена од С. Арабија во пријателски меч во Абу Даби

Саудиска Арабија оствари триумф над Македонија во пријателскиот натпревар одигран попладнево во Абу Даби. Саудијците на пет минути пред крајот од средбата успеаја...

Ракомет 30.06.22 | 17:21

Македонските ракометарки со пораз од Турција стартуваа на Медитеранските игри

Македонската женска ракометна репрезентација загуби попладнево од Турција со 27:34 (16:19) во првиот натпревар на Медитеранските игри во алжирскиот град Оран. Најефикасна...

Останати спортови 18.06.22 | 18:25

Македонските одбојкари остана без финале во Сребрената лига

Македонската машка одбојкарска репрезентација попладнево во Будимпешта загуби од Финска со 3-1 во првиот натпревар од полуфиналето на Европската сребрена лига. Финците...

Останати спортови 01.06.22 | 22:20

Одбојкарите поразени од Албанија!

Одбојкарската репрезентација на Македонија доживеа пораз од Албанија со 1-3 (23-25, 25-20, 25-17 и 25-22) во натпревар од третото коло од годинашната Европска сребрена лига. Популарните...

Македонија 18.04.22 | 16:28

Пораз за сите: Две третини од младите во Македонија сакаат да се иселат, повеќе од 83 отсто не им веруваат на институциите

Населението старее, а две третини од младите сакаат да се иселат од државата и доколку им се пружи приликата би го сториле тоа, затоа е потребна итна акција од страна...

Кошарка 27.02.22 | 22:30

Македонските кошаркари по втор пат поразени од Грузија

Македонската кошаркарска репрезентација вечерва загуби од Грузија со 79:65 во квалификациите за Светското првенство 2023. За „црвено-жолтите“ ова беше четврти пораз во...

Ракомет 12.02.22 | 18:36

Убедлив триумф на „црвено-црните“ над Еурофарм Пелистер 2: Слатка одмазда на Вардар за поразот во октомври

Македонскиот ракометен првак Вардар 1961 одигра доминантно и со убедлива победа на домашен терен (32-20) му се одмазди на Еурофарм Пелистер 2, единствениот тим кој го победи...