Ознака: пијан
Црна хроника 31.07.20 | 11:37

Пијан скопјанец ноќва се пресметувал со полицајци

Ноќва во 00.30 часот, во близина на катна гаража на ул.„Народен фронт“, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода П.Б.(72) од Скопје, кој бил во алкохолизирана...

Црна хроника 19.07.20 | 14:51

Пронајден кочанчанец кој бил пијан и во бесознание

На 19.07.2020 во 02:50 часот во Полициска станица Кочани било пријавено дека во близина на казино во Градскиот трговски центар во Кочани бил пронајден М.Р.(23) од Кочани кој имал...

Црна хроника 04.07.20 | 11:08

МВР со детали за удавениот охриѓанец: Влегол пијан да се капе

На 03.07.2020 во 14,20 часот во СВР Охрид било пријавено дека на ул.„Кеј Македонија“ во Охрид од водите на Охридското Езеро било извлечено безживотно тело на С.Ј.(49) од Охрид. Од...

Калеидоскоп 03.07.20 | 09:38

Испил 10 пива и заспал, кога се разбудил морал итно на операција

Маж од источна Кина преживеа трикратко пукање на бешиката откако успеа да ја задржи мокрачата повеќе од 18 часа. Господин Ху(40) наводно заспал многу цврсто откако испил...

Калеидоскоп 26.05.20 | 09:00

Пијан Полјак влегол во кафез во зоолошка и сакал да ја удави мечката

Млад маж под дејство на алкохол се обидел да удави мечка во зоолошката градина во Варшава откако провалил во кафезот. Откако 23-годишниот Полјак се пробил во кафезот...

Црна хроника 11.01.20 | 16:03

Пијан Американец направил инцидент на аеродромот во Скопје

На 11.01.2020 околу 04.15 часот на Граничен премин – Меѓународен аеродром Скопје, А.В.Д. (55) од САД, кој бил во видно алкохолизирана состојба, го нарушил јавниот ред и мир со омаловажување...

Црна хроника 15.12.19 | 19:25

Пијан кумановец омаловажувал полициски службеници и нападнал полицаец

Кумановец во алкохолизирана состојба омаловажувал полициски службеници и нападнал полицаец во станицата во Куманово, соопшти денеска СВР Куманово. Денеска, петнаесет...

Црна хроника 14.12.19 | 23:36

Пијан Бугарин уапсен вчера во населба Пролет

Нoќеска пред угостителски објект на ул. „Пролет“ во Скопје, поради нарушување на јавниот ред и мир од слобода бил лишен Т.Т. (40) од Р. Бугарија, кој бил во алкохолизирана...

Црна хроника 14.12.19 | 12:49

Пијан Бугарин уапсен пред кафеана во Скопје

Ноќеска во 1.40 часот пред угостителски објект на улицата „Пролет“ во Скопје поради нарушување на јавниот ред и мир од слобода бил лишен Т.Т.(40) од Бугарија, кој бил во...

Црна хроника 25.10.19 | 11:17

Кавадарец пијан возел Брза помош

Возачот на болничко возило, кој во средата возел под дејство на алкохол во Кавадарци, е отстранет од работно место потврдија за МИА од Министерството за здравство. МИА...

Црна хроника 20.10.19 | 18:51

Трагедија во Струга: Пијан паднал од тераса и загинал

Маж на возраст од 58-години утрово околу 2 часот загинал во Струга. Тој паднал не незаградената тераса од својот дом и починал поради тешките повреди. Надлежните извршиле...

Црна хроника 14.10.19 | 10:38

Ќе му се суди за обид за убиство на мажот кој пијан со столица удирал врз пријателот

Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице на 60-годишна возраст од Богданци поради постоење на основано сомневање...

Црна хроника 14.08.19 | 15:25

Пијан кумановец ја претепал девојка си

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Г.К.(48) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“. На 3 август околу...

Калеидоскоп 15.06.19 | 21:48

Се напил, па тргнал по комшии со советски тенк

Полјак се опијанил, па тргнал по комшии со својот тeнк Т-55. Полицијата му ја расипала забавата на пиjaниот тeнкиcт, а тенкот завршил на пoлициcки паркинг. Настанот се случил...

Црна хроника 13.05.19 | 11:03

Пијан Србин и се заканувал да поранешната баба, завршил во станица

Вчера во Полициската станица Гевгелија, Ј.П. (69) пријавила дека нејзиниот поранешен зет С.К. (46), српски државјанин, откако се довел во алкохолизирана состојба упатил закани...

Балкан 04.03.19 | 16:59

Уапсен маж со рекордни 4,46 промили алкохол во крвта

Во босанскиот град Зворник викендов е уапсен пешак кој имал 4,46 промили алкохол во крвта. Локалната полиција соопшти дека 69-годишниот маж е задржан во станица сѐ до негово...

Естрада 21.02.19 | 10:47

Дарко призна колку испил пред несреќата

Пејачот Дарко Лазиќ кој преживеа тешка сообраќајна несреќа во октомври минатата година, за српските медиуми откри дали бил под дејство на алкохол и дрога за време на...

Црна хроника 19.02.19 | 17:20

Пијан син ја давел мајка си, претходно ја соборил со тупаници

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело...

Црна хроника 10.02.19 | 20:17

Полицијата утврдила дека сите што излегле од дискотека во Кавадарци биле пијани

Пијани биле сите што неодамна биле тестирани при излегување од дискотека во Кавадарци. Ваков податок изнесе кавадаречкиот градоначалник на седница на Советот, кога...

Естрада 08.01.19 | 19:00

Не сме го виделе во вакво светло: Брус Вилис едвај стои на нозе

Холивудскиот актер никогаш не бил уловен во вакво светло. Излегувајќи од приватна забава во Лондон, Брус Вилис бил толку пијан, што едвај стоел на нозе. Како што пишуваат...