Ознака: паника
Здравје 17.09.20 | 10:22

СЗО во паника: Коронавирусот брзо се шири, зимата може да биде сурова

Светската здравствена организација (СЗО) предупреди дека Ковид-19, болеста која е предизвикана од коронавирусот, со загрижувачка брзина се шири во некои делови од северната...

Свет 11.08.20 | 21:35

Десетици повредени во Кан во паника поради лажна пукотница

Најмалку 43 лица се повредени поради паника по лажните гласини за пукотници во Кан на Азурниот брег во Франција, а дел од повредените завршија во болницата. Видеото што...

Балкан 23.03.20 | 11:16

Влегол во дуќан и на продавачката и рекол дека доаѓа од Италија и сите ќе ги зарази со корона

Српската полиција приведе 25-годишен маж од Књажевац, откако во една продавница на продавачката и кажал дека доаѓа од Италија и дека ќе ги зарази со коронавирус, соопшти...

Калеидоскоп 21.03.20 | 09:49

Паничното купување мора да запре: Бабичка плаче пред празните рафтови во супермаркет

Низ целиот свет владее паника предизвикана од пандемијата со коронавирусот КОВИД-19, поради што луѓето непотребно трупаат резерви на храна дома, оставајќи ги рафтовите...

Балкан 16.03.20 | 17:36

На работа излажал дека бил во контакт со заразени, полицијата веднаш реагирала

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Нови Сад го уапсиле Б.С.(1985), поради сомневање дека направил кривично дело предизвикување паника и неред. Се сомнева...

Свет 24.02.20 | 10:30

Општа паника во Италија: Полиците во маркетите празни, најмногу се купуваат тестенини и средства за хигена

Општа паника владе во северна Италија по појавата на Корона вирусот. Фотографиите од Милано го покажуваат стравот кај жителите и мерките кои се преземаат да се заштитат Па...

Калеидоскоп 12.02.20 | 19:54

Авионот влезе во бурата „Кјара“: Погледнете ја паничната реакција на патниците

Патниците на летот „EuropaUX1093“ доживеаја непријатност што тешко ќе ја заборават. Кога требало да слетаат на аеродромот во Амстердам, силен ветер од бурата „Кјара“ почнал...

Балкан 21.09.19 | 20:21

Трет земјотрес во Албанија, делови од земјата без струја

Трет по ред земјотрес регистиран во Албанија. Како што јавува „Топ ченел“, попладнево тлото на Албанија повторно се тресело, овојпат со јачина од 4,4 степени по Рихтер. Бројот...

Балкан 14.09.19 | 20:40

Паника во белградската „Икеа“, поради цигара итна евакуација

Во продавницата за мебел на „Икеа“ во Белград денеска настанала паника, кога се уклучил противпожарниот аларм и почнала итна евакуација. Купувачите брзо беа извадени...