Ознака: Палчо
Македонија 15.05.24 | 18:59

Палчо вечерва ќе биде вратен во Македонија – од аеродром ќе биде пренесен во „Шутка“

Вечерва од Турција ќе биде донесен првообвинетиот во убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и велешанецот Панче Жежовски, Љупчо Палевски Палчо. Како што објавува Сител,...

Црна хроника 06.12.23 | 08:39

Колку брзо ќе биде екстрадиран Палевски од Турција зависи од Министерствто за правда

Екстрадицијата на Љупчо Палевски Палчо од Турција зависи од Министерството за правда. Палчо, кој е провосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и на Панче Жежовски...

Црна хроника 05.12.23 | 15:19

Палчо преку Белград и Истанбул стигнал во Минск?

Телевизија Алфа објави дека Љупчо Палевски Палчо, од Македонија пребегал во Белград, од таму во Истанбул, а од таму пак стигнал во Минск – Белорусија.., Според Алфа, потерницата...

Македонија 05.12.23 | 08:52

Распишана меѓународна потерница по Љупчо Палевски – Палчо, првоосомничен за убиството на Вања и Панче

Четириесет и осумчасовен притвор за таткото на Вања Ѓорчевска, откако претходно таква мерка им беше изречена и на тројца осомничени, но и почеток на официјална истрага...

Македонија 04.12.23 | 20:52

Сомнежите на Ленин Јовановски фрлаат малку поинаква сенка на двократното убиство

Сопственикот на „Слобода превоз“ Ленин Јовановски, кој по професија е криминолог, фрла поинаква сенка на сличајот кој деновиве ја потресува јавноста, двократното...

Македонија 04.12.23 | 12:13

Васко Стојков е адвокатот на Палевски, тој го однел на преглед во Белград и тврди дека не знае ништо за убиствата

Авдокатот Васко Стојков го однел Љупчо Палевески во Белград на преглед затоа што немал возило и не знаел дека е одговорен за убиства на 14 годишната Вања Ѓорчевска и...

Македонија 04.12.23 | 10:28

Kој е првоосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска – пребеганиот Љупчо Палевски – Палчо

За јавноста да се потсети – КОЈ Е првоосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска – пребеганиот #Љупчо #Палевски – #Палчо, напиша на својот фејсбук профил новинарката...