Ознака: паг
Балкан 29.08.22 | 14:54

Шкаљарецот убиен на Паг бил намамен во замка: Пријателите на Влаовиќ се под лупа на хрватските истражители

Хрватската полиција не ја исклучува можноста дека при убиството на членот на Шкаљарскиот криминален клан, Горан Влаовиќ (38) на островот Паг, убиецот Душко Танасковиќ...

Балкан 28.08.22 | 19:42

Го чека пред клубот, му приоѓа и му пука во глава од зад грб: Објавено видео од убиството на „Шкаљарецот“ Влаовиќ на Паг

Балканските медиуми објавија видео од надзорна камера на кое се гледа моментот кога на Паг смртно бил застрелан црногорскиот државјанин, Горан Влаовиќ, кој се поврзува...

Балкан 25.08.22 | 12:36

Србин уби Црногорец на популарна плажа во Хрватска

Хрватската полиција добила пријава дека едно лице е рането при пукање со огнено оружје во Колањски Гајец на островот Паг, во близина на популарната плажа Зрче. На местото...

Свет 29.07.21 | 11:23

Забава на хрватскиот остров Паг резултираше со „увоз“ на корона во Австрија

Откако минатата недела околу 19.000 луѓе од Австрија присуствувале на музички фестивал во Хрватска, многумина се вратиле во Австрија заразени со коронавирус. Во седум...

Балкан 01.03.19 | 19:25

Затвор од 50 години или лудница за таткото-монструм од Паг

Задарскиот суд му одредил мерка притвор од 30 дена на таткото-монструм Јосип Роѓак од островот Паг, кој пред два дена од засега непознати причини ги фрли од прозорец своите...

Балкан 01.03.19 | 13:25

Страшни фотографии откриваат како живееле 4 деца, чиј татко ги фрли од балкон

Репортерите на хрватскиот портал „Индекс“ влегоа во домот на хрватското семејство, каде вчера таткото си ги фрли своите четири малолетни деца ни балкон. Фотографиите...

Балкан 28.02.19 | 14:03

Откриено што направил таткото монструм веднаш откако ги фрлил децата низ балкон

Сопственикот на куќата од каде 54-годишниот Јосип Роѓак утрово околу 6 часот ги фрлил своите четири деца низ балкон, за хрватските медиуми раскажува за моментот кога...