Ознака: оу Лазо Ангеловски
Скопје 19.12.19 | 09:54

Осуден за семејно насилство, конфликтен на работа: Под итно да се истражи однесувањето на директорот на ОУ ,,Лазо Ангеловски”

Коалиција Маргини и Хелсиншкиот комитет за човекови права изразуваат загриженост заради одредени случувања, индиции и факти во однос на однесувањето на директорот...

Скопје 30.10.19 | 11:29

Ученици од ОУ „Лазо Ангеловски“ создадоа рециклирачки систем со кој се штеди вода и се произведува органска храна

Учениците од ООУ „Лазо Ангеловски“ создале аквапоничен рециклирачки систем, финансиран од Фондот за иновации и технолошки развој преку програмата „Предизвик за...

Црна хроника 13.09.19 | 15:44

Инцидент во ОУ Лазо Ангеловски во Ново Лисиче, пријавен физички напад

Инцидент се случил денеска во ОУ Лазо Ангеловски во скопската населба Ново Лисиче, а како што сведочат жителите на околните згради, имало полициско присутсво во дворот...

Македонија 02.09.19 | 17:15

„Порно“ наставничка во скопското основно училиште „Лазo Ангелoвски“

Учителката е избркана од училиште во Куманово, заради објавување на експлицитни фотографии и видеа. Изгуглајте, Учителката од Куманово на сајт за возрасни. –Со ваква...