Ознака: ограбен
Црна хроника 14.11.22 | 18:44

Скопјанец ограбен од малолетни насилници во Градски парк

Еден скопјанец синоќа во 21.40 часот бил ограбен во Градскиот парк. На 13.11.2022 во 21:40 часот во Полициската станица Центар, Б.М.(21) од Скопје пријавил дека околу 20:40 часот во...

Црна хроника 26.05.22 | 20:30

Го прегазиле, ограбиле и на крај го фрлиле во слепа улица да си умре

70-годишниот Ахмед Кокица пред две недели излегол од работа, кога на пат кон дома и бил прегазен од автомобил на крстосница во скопската населба Топанско поле, пишува...

Црна хроника 25.01.22 | 13:28

Претепан, па ограбен струмичанец пред неговиот дом

Синоќа околу 20:30 часот М.О.(56) од село Нова Маала, Струмичко, бил физички нападнат во неговиот дом. Притоа му биле нанесени повреди и му биле одземени пари. Според информацијата...

Црна хроника 01.12.20 | 13:13

Се истражува кој го ограбил пациентот кој почина од ковид-19 на Клиника

Случајот е пријавен во полиција и се превземаат мерки за откривање на сторителот, велат од МВР за случајот со ограбувањето на пациент во Скопје. Вчера во ПС Центар, Г.К.(48)...

Црна хроника 01.12.20 | 09:41

Ограбен починат од ковид-19, ќерката прашува: Колку болен ум треба да имаш

Ќерката на починат од ковид-19 на скопските клиники го споделува немилиот настан кој  се случил во најтешките денови за семејството. На нејзиниот татко од џеб му бил...

Црна хроника 19.05.20 | 23:21

Скопјанец ограбен од љубовницата која ја запознал на интернет

Ја запознал на „Фејсбук“ мислејќи дека ќе му биде животна сопатнична, без ниту грам сомнеж дека по 8 месеци ќе го ограби и ќе избега. „Сител“ го пренесува проблем со...

Црна хроника 16.04.20 | 14:47

Полицијата пронашла претепан и ограбен скопјанец во напуштен објект

Во Полициската станица Центар вчера околу 15:10 часот било пријавено дека во напуштен објект на ул.„Тетовска“ од полициски службеници од СВР Скопје бил пронајден повреден...

Црна хроника 02.01.20 | 22:14

Малолетник нападнат и ограбен во автобус на ЈСП

Вчера во 23.50 часот во СВР Скопје, Г.Т.(42) од Скопје пријавил дека околу 22.50 часот во автобус на ЈСП со бр.57 три лица физички го нападнале неговиот син и му одзеле пари. Како...

Црна хроника 14.12.19 | 11:18

Чаирчани ограбиле таксист во 4 часот наутро

Секторот за внатрешни работи Скопје, Единица за имотни деликти и малолетничка деликвенција – Одделение за имотни деликти и малолетничка деликвенција „Чаир“ ќе поднесе...

Црна хроника 18.10.19 | 17:24

Во холот му земале 5 000 евра: Шпанец ограбен во хотел во центарот на Скопје

Ноќеска околу 03 часот, J.A.Б.С. (45) од Шпанија пријавил дека синоќа во хол на хотел на ул.„Максим Горки“, едно лице со закана му одзело 5 000 евра. Според пријавеното, претходно...

Црна хроника 15.04.19 | 22:41

Скопјанец нападнат и ограбен на Кеј

Ноќеска во СВР Скопје, Ј.С. (35) од Скопје пријавил дека околу 03 часот на ул. „Кеј 13-ти Ноември“ во Скопје непознат сторител физички го нападнал и му одзел мобилен телефон. Се...