Ознака: нова песна
Естрада 25.06.19 | 14:03

„Балкан бенд“ летово со „Лутко моја“ тргнуваат да го освојат балканскиот музички пазар

„Балкан бенд“ со официјалната промоција на „Лутко моја“, летово тргнуваат во поход за освојување на балканскиот музички пазар. Тие вчера ја промовираа својата...

Музика 21.05.19 | 16:28

Новата песна  на Тајзи е насловена „Гори“

Новата песна  на Драган Величковски Тајзи е насловена „Гори“. Таа  е прва од неколкуте песни кои ќе ги чуеме оваа година од Тајзи, повторно во соработка со Балкатон...

Музика 16.05.19 | 18:27

Слушнете ги Нешо и Валери: Во текстот на песната ќе се пронајдат многумина

Раперот Ненад Ставровски – Нешо кој пред само неколку дена објави нова песна со наслов „Ќе биде“. Таа ми е една од омилените од мојот прв соло-албум „Балканизам“, кој...

Музика 23.04.19 | 13:15

Антониа Гиговска има нова песна која мора да ја чуете

Младата македонска пејачка Антониа Гиговска, која регионалната јавност ја запозна преку музичкото шоу „Ѕвездичките на Пинк“, има нова песна. „Mogli smo u dvoje“ е дело на...

Музика 25.03.19 | 22:05

Гледајте ја „Нешто ќе те питам бабо“ на „Некст тајм“

Мартин и Стефан Филиповски вечерва ја промовираа „Нешто ќе те питам бабо“, преработка на старата македонска песна. Драмски претесен за „Некст тајм“: Публиката скандираше...

Музика 25.03.19 | 21:52

Драмски претесен за „Некст тајм“: Публиката скандираше МАКЕДОНИЈА на промоцијата на „Нешто ќе те питам бабо“

Драмски театар вечерва беше претесен за сите пријатели, колеги и обожаватели на „Некст тајм“ на промоцијата на нивниот трет проект со преработка на стари македонски...

Музика 25.03.19 | 19:51

Ќерката на Цеца пее песна од Дарко Димитров, слушнете ја „Ране“

Дарко Димитров е автор на новата песна на Анастасија Ражнатовиќ насловена „Ране“. Македонскиот композитор ја создаде и првата песна на ќерката на Цеца, „Савршени...

Музика 14.01.19 | 11:24

Слушнете ја новата песна на Тамара – „Љубов“

Со музика и текст на Игор Атанасоски – Гуру Харе, „Љубов“ е новата песна на Тамара Тодевска.

Музика 06.01.19 | 21:34

Слушнете ја новата песна на „ДНК“

„ДНК“ денеска ја промовираа новата песна со видеоспот. „Кога би знаела сè“ дело на Панчо и Лазар Цветковски. Видеото е снимано во Чигако.

Музика 21.12.18 | 15:05

Слушнете ја новата песна на Кирил Џајковски

Со новиот сингл „Reminder“, македонскиот композитор и продуцент Кирил Џајковски се враќа на сцената по подолга дискографска пауза. Песната „Reminder“ е прва соработка со...

Музика 12.12.18 | 14:36

Нова песна и видеоспот на „Фидбек“

„Дај ми фидбек“ е новата авторска песна на бендот „Фидбек“, која предпразнично ја промовираат заедно со видеоспотот. Се работи за комплетно дело на Драган Ристовски. Видеото,...