Ознака: нотар
Македонија 11.02.21 | 21:33

Ќерката на Насер Зибери станала нотар непосредно пред тој да биде избран за Правобранител

Ќерката на Насер Зибери, Сихара Зибери Шабани била избрана за нотар во Скопје, непосредно пред неговиот избор за Народен правобранител односно додека во Собранието...

Црна хроника 26.12.20 | 10:28

Возило заврши во нотарска канцеларија, на возачот најверојатно му се слошило

Тешка сообраќајна несреќа се случила ноќва во Автокоманда, каде „опел“ заврши во излогот на нотарска канцеларија. Фотографии од автомобилот се споделуваат на социјалните...

Црна хроника 04.12.20 | 06:52

Внимавајте, измамници купуваат автомобили: Прво земeте ги парите, па префрлете ја сопственоста кај нотар

Измамници склучуваат договори за купување автомобили, но потоа бегаат од продавачите за да не им ги дадат остатокот од парите. Ваквите договори начесто се склучуваат...

Македонија 06.07.20 | 14:44

Методија Ристоски нов претседател на Нотарската комора

Нов претседател на Нотарската комора е Методија Ристоски од Скопје. Тој ќе ја води Комората до 2023 година. Од Нотарската комора денеска информираа дека Ристоски е избран...

Црна хроника 24.06.19 | 10:52

Притвор за велешанец, преку „Фејсбук“ му се заканувал на нотар

Велешанец доби осумдневен притвор бидејќи во неколку наврати преку социјална мрежа упатувал сериозни закани кон поранешен адвокат, кој во моментов работи како нотар...