Ознака: Неда Украден
Естрада 19.03.22 | 10:25

„Ме тужи човекот на кој единствено јас му дадов гласови“, вели Неда Украден за тужбата од Аца Лукас

Српскиот музичак Аца Лукас и неговиот менаџер Саша Мирковиќ поднеле кривична пријава до Обвинителството за организиран криминал на Република Србија против генералниот...

Естрада 16.10.21 | 11:13

Неда Украден ја откажала венчавката: Го демолираше хотелот поради мене, ми се гади од тој човек

Неда Украден отсекогаш го привлекувала вниманието на јавноста и со пејачката кариера, но и со приватниот живот. Таа неодамна откри дека еднаш дури и побегнала од сопствената...

Естрада 05.05.21 | 18:10

Неда Украден му се „пушта“ на Бил Гејтс: Дојди да остариме заедно

Веста дека Бил Гејтс се разведува, ја израдува Неда Украден. Свесна дека социјалните мрежи се моќна работа, Неда реши да испрати јасна порака до еден од најбогатите луѓе...

Естрада 15.04.21 | 08:52

Неда Украден и на 70 години без шминка изгледа како девојка

Една од најпопуларните пејачки на Балканот во последните неколку децении, Неда Украден, и на 70 години покажува дека, кога станува збор за природната убавина, годините...

Естрада 06.04.21 | 17:29

Неда Украден за Тозовац: Кога ми починаа родителите, тој ми беше како татко

Српската пејачка Неда Украден го обожаваше Предраг Живковиќ Тозовац, кој почина денеска на 86 – годишна возраст од последиците од коронавирусот. Со голема тага се...

Естрада 26.04.20 | 20:13

Неда Украден побара помош за музичарите: Сите имаме семејства што ги издржуваме од оваа работа

Популарната пејачка Неда Украден (69) поради коронавирусот и грижата за сопственото здравје и здравјето на своите најблиски, одвоена е од семејството и во моментов живее...

Естрада 30.12.18 | 08:58

Неда Украден проговори за тоа дали е сираче од Ресен посвоено во Далмација

Неда Украден е една од најпознатите пејачки на просторот на поранешна Југославија. Нејзиното присуство на настани или концерти, особено кај постарата генерација буди...