Ознака: месечина
Калеидоскоп 06.04.20 | 16:41

Розовата месечина доаѓа за два дена, погледнете кое е нејзиното значење

Во Велика Британија се очекува дека Розовата Месечина ќе биде видлива на 8-ми април. Полната месечина ќе го достигне врвот кога лунарната кугла ќе се положи директно...

Калеидоскоп 09.02.20 | 23:16

Викендов настапува февруарската снежната Месечин, време е за важни одлуки

Февруарската полна месечина е позната како гладна или снежна месечина. Тоа е така бидејќи често додека е таа присутна, можат да се видат најсилни снежни врнежи, а доаѓа...

Калеидоскоп 13.09.19 | 11:33

Денеска е петок 13, вечерва ќе гледаме полна месечина каква што не сме гледале последниве години

Денеска е петок 13. и воедно денот кога треба да бидеме сведоци на морничава полна месечина каква што не сме виделе во последните неколку години. Овој феномен наречен...

Калеидоскоп 15.07.19 | 22:51

Вечерва е полна Месечина, еве што треба да направите…

Кога е месечината полна се менува нејзината енергија и тогаш според законот на привлекување таа влијае врз зголемување на богатството. Месечината е небеско тело кое...

Калеидоскоп 13.07.19 | 23:13

Во вторник помрачување на Месечината: Нервози, црни мисли, кавги…еве што не треба да правиме

Познато е дека Месечината влијае на умот. За време на полната Месечина влијанието е поголемо. Ова влијание е уште понагласено кога доаѓа до помрачување на Месечината....

Калеидоскоп 14.05.19 | 14:55

„Викиликс“ објави видео и тврди: Слетувањето на Месечината всушност беше во Невада

Најновата снимка што ја објави Викиликс, наводно, прикажува исечоци од снимањето на лажирано слетување на Месечината. На снимката може да се види реакција на екипа сниматели...

Астро 04.04.19 | 14:39

Утре започнува моќната млада Месечина во знакот Овен – еве што ќе ни донесе

Хороскопот ги открива тајните планови на моќната млада Месечина во знакот Овен – нејзината енергија отвора нови врати на новиот животен циклус. Во петок, 5 април во...

Балкан 31.01.19 | 13:59

Смееме да ја истражуваме Месечината, но не смееме да ја окупираме

Советот на министри на Босна и Херцеговина на вчерашната седница во Сараево ги утврди Предлог-основите за пристапување на БиХ кон Договорот за начелата со кои се утврдува...

Сервиси 20.01.19 | 10:28

Вечерва затемнување на Месечината

Жителите на Северна и Јужна Америка, како и во делови од Европа, денеска ќе можат да го набљудуваат затемнувањето на Месечината. Тоа ќе биде единствена можност оваа и...

Технологија 03.01.19 | 11:47

Кинезите слетаа на темната страна на Месечината

Кинезите тврдат дека тешкиот маневар успеал уште при првиот обид – вселенска сонда стигна на површината на Месечината и сега ќе ја истражува околината. Кинеската сонда...

Калеидоскоп 19.12.18 | 20:18

Не заборавајте, замислите желба за време на последната полна месечина во 2018 година

Последната и најјака полна месечина во 2018 година ќе имате прилика да ја видите на 22 декември. Поради студените денови во кои се јавува неа ја викаа и Студена/Ладна Месечина,...