Ознака: Ливерпул
Фудбал 23.08.19 | 20:39

Клоп: Премиер лигата не е трка меѓу два тима

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп инсистира дека дека битката за титулата во Премиер лигата нема да биде само помеѓу неговата екипа и Манчестер Сити. „Црвените“ се...

Фудбал 02.08.19 | 15:29

Жена ќе суди на Суперкупот меѓу Ливерпул и Челзи

За првпат во историјата на финалните натпревари под капата на УЕФА, женски судија ќе води натпревар за титула во евронатпреварувањата. Французинката Стефани Фрапар...

Фудбал 25.07.19 | 11:26

Американската турнеја на Ливерпул заврши без победа

Европскиот фудбалски шампион, Ливерпул одигра 2-2 со Спортинг (Лисабон) во својот трет и последен натпревар на претсезонската турнеја во САД. Тимот на Јирген Клоп изгуби...

Свет 17.06.19 | 13:27

Улични банди во Ливерпул нудат на тинејџери по 1.000 фунти да избодат други млади

Некои малолетни лица за Би-би-Си изјавија дека возрасни лица им нудат голема парична награда ако избодат други тинејџери. Да, познато ни е дека банди користат млади и...

Фудбал 03.06.19 | 10:14

Навивач на Ливерпул исчезна по финалето на Лигата на шампионите

Младиот навивач на Ливерпул, Маколи Нигас исчезна по финалниот натпревар во Лигата на шампионите во Мадрид со Тотенхем (2:0), објави новинарката Џени Кирхам. Натпреварот...

Фудбал 01.06.19 | 23:18

Ливерпул е нов европски фудбалски првак

Ливерпул е нов европски фудбалски првак откако вечерва во Мадрид во финалето на Лигата на шампионите го победи Тотенхем со 2-0. Ова е шеста титула за Ливерпул во најсилното...

Фудбал 29.05.19 | 16:39

Финалето во ЛШ ќе биде најобезбедуваниот спортски настан во Шпанија

Претстојната битка меѓу Тотенхем и Ливерпул во саботата ангажира досега невидени ресурси за властите во Шпанија. Мадридската полиција соопшти дека финалето на Лигата...

Фудбал 13.05.19 | 16:59

Првата дама на Ливерпул на високи потпетици и во тесен фустан играше фудбал

Линда Пичут сопругата на сопственикот на Ливерпул Џон Хенри потполно ги маѓепса навивачите по мечот во кои тие ја загубија титулата од Манчестер Сити. Имено таа и покрај...

Фудбал 12.05.19 | 20:46

Aлисон ја освои „Златната ракавица” во дебитантската сезона во Англија

Голманот на Ливерпул, Алисон Бекер ја освои „Златната ракавица” во англиското првенство за сезоната 2018/19. Бразилецот имаше најмногу натпревари во кои не прими ниту...

Свет 09.05.19 | 12:51

Тереза Меј се спореди себе си со Ливерпул: Кога сите мислат дека е готово, можеме да победиме…

Британскaта премиерка Тереза ​​Mеј го искористила прашањето на лабуристите во парламентот да се спореди себе си со победата на Ливерпул и да покаже намера дека сака...

Фудбал 08.05.19 | 15:04

Шпански „Спорт“ им даде оценка нула на Ракитиќ и Кутињо за реваншот со Ливерпул

Каталонската јавност упати низа критики до играчите на Барселона за нивното издание во реваншот од полуфиналето на Лигата на шампионите со Ливерпул (4-0). Изданието „Спорт“...

Фудбал 08.05.19 | 10:56

Со Клоп на тренерската позиција, Ливерпул секогаш стигнува до финале во евро-куповите

Ливерпул досега секогаш успева да стигне до финалето во европските купови откако е предводен од Јирген Клоп. „Црвените“ од Енфилд синоќа се изборија за финале во Лигата...

Фудбал 07.05.19 | 23:34

Хендерсон: Верувавме дека можеме да направиме чудо

Ливерпул вечерва направи фантастичан пресврт против Барселона на реваншот на „Енфилд“ и со 4-0 стигнаа до финалето во ЛШ. Капитенот на домаќините, Џордан Хендерсон...

Фудбал 07.05.19 | 23:13

Се случи чудото на „Енфилд“, Ливерпул со 4-0 ја елиминираше Барселона

Екипата на Ливерпул вечерва на изненадување на многумина успеа да ја надокнади негативата од 3-0 против Баселона од првиот натпревар и со победа од 4-0 на „Енфилд“ обезбеди...

Фудбал 04.05.19 | 23:40

Ориги го остави Ливерпул во трка за титулата, Салах изнесен на носилки

Екипата на Ливерпул во интересен и ефикасен натпревар вечерва го победи Њукасл со 3-2 на гостински терен и остана во трка за титулата во Англија. „Црвените“ со новите...

Фудбал 03.05.19 | 14:39

Окслејд-Чемберлен се враќа во тимот на Ливерпул, Кеита во аут два месеци

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, има со проблеми околу составот поради повредени играчи. Фудбалерот од среднито ред Наби Кеита, кој се повреди на првиот полуфинален...

Фудбал 09.04.19 | 11:17

Клоп: Треба да го третираме Порто со иста почит како и Баерн

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, побара од неговите избраници на натпреварот со Порто во четвртфиналето на Лигата на шампионите, да влезат максимално мотивирано и...

Фудбал 04.04.19 | 15:09

Ливерпул оваа сезона за агенти потрошил 44 милиони фунти

Британскиот новинар, Роб Харис објави колку потрошиле премиерлигашите во тековната сезона за исплати на агентите на своите фудбалери. Убедливо прв на оваа листа е Ливерпул...

Фудбал 31.03.19 | 22:55

Ливерпул среќно до триумф над Тотенхем за враќање на лидерската позиција во Премиер лигата

Ливерпул попладнево на „Енфилд“ го победи Тотенхем со 2-1 во натпреварот од 32. коло на шампионатот на Англија и повторно е на првата позиција на табелата. Роберто Фирмино...

Фудбал 29.03.19 | 09:42

Ливерпул нема да го продава Мане по ниедна цена

Раководството на Ливерпул не е загрижено од гласините за евентуален трансфер на Садио Мане во Реал Мадрид. Медиумите на Островот се убедени дека Ливерпул нема да го...