Ознака: Ливерпул
Фудбал 10.11.19 | 20:56

Гвардиола: Ливерпул е најсилен во Европа, прв ќе им честитам ако бидат шампиони

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, после поразот во дербито со Ливерпул, изјави дека е горд на неговиот тим, и не сакаше да го коментира судењето. Горд сум на мојот...

Калеидоскоп 25.10.19 | 16:39

Навивачите на Ливерпул ќе навиваат во Скопје и ќе собираат средства за Јана

Навивачите на европскиот првак Ливерпул од регионот, пред се од поранешна Југославија престојниот викенд (26 и 27.октомври) ќе го имаат својот 9-ти регионален собир. Скопје...

Фудбал 04.10.19 | 23:13

Клоп за својот претходник: Колкава кирија му плаќам, нема потреба да работи

Лидерот во англиската Премиер Лига, Ливерпул утре ќе игра против Лестер на „Енфилд“. Јирген Клоп ќе се обиде да го надмудри својот претходник, Брендан Роџерс кој не...

Фудбал 02.10.19 | 23:46

Ливерпул освои 3 бодa во голеадата на „Енфилд“, Барселона со пресврт го победи Интер

Во најефикасниот нaтпревар вечерва во второто коло од ЛШ, актуелниот европски првак, Ливерпул го совлада Салзбурg потешко од очекуваното со 4-3. „Црвените“ имаа убедливо...

Фудбал 23.08.19 | 20:39

Клоп: Премиер лигата не е трка меѓу два тима

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп инсистира дека дека битката за титулата во Премиер лигата нема да биде само помеѓу неговата екипа и Манчестер Сити. „Црвените“ се...

Фудбал 02.08.19 | 15:29

Жена ќе суди на Суперкупот меѓу Ливерпул и Челзи

За првпат во историјата на финалните натпревари под капата на УЕФА, женски судија ќе води натпревар за титула во евронатпреварувањата. Французинката Стефани Фрапар...

Фудбал 25.07.19 | 11:26

Американската турнеја на Ливерпул заврши без победа

Европскиот фудбалски шампион, Ливерпул одигра 2-2 со Спортинг (Лисабон) во својот трет и последен натпревар на претсезонската турнеја во САД. Тимот на Јирген Клоп изгуби...

Фудбал 03.06.19 | 10:14

Навивач на Ливерпул исчезна по финалето на Лигата на шампионите

Младиот навивач на Ливерпул, Маколи Нигас исчезна по финалниот натпревар во Лигата на шампионите во Мадрид со Тотенхем (2:0), објави новинарката Џени Кирхам. Натпреварот...

Фудбал 01.06.19 | 23:18

Ливерпул е нов европски фудбалски првак

Ливерпул е нов европски фудбалски првак откако вечерва во Мадрид во финалето на Лигата на шампионите го победи Тотенхем со 2-0. Ова е шеста титула за Ливерпул во најсилното...

Фудбал 29.05.19 | 16:39

Финалето во ЛШ ќе биде најобезбедуваниот спортски настан во Шпанија

Претстојната битка меѓу Тотенхем и Ливерпул во саботата ангажира досега невидени ресурси за властите во Шпанија. Мадридската полиција соопшти дека финалето на Лигата...

Фудбал 13.05.19 | 16:59

Првата дама на Ливерпул на високи потпетици и во тесен фустан играше фудбал

Линда Пичут сопругата на сопственикот на Ливерпул Џон Хенри потполно ги маѓепса навивачите по мечот во кои тие ја загубија титулата од Манчестер Сити. Имено таа и покрај...

Фудбал 12.05.19 | 20:46

Aлисон ја освои „Златната ракавица” во дебитантската сезона во Англија

Голманот на Ливерпул, Алисон Бекер ја освои „Златната ракавица” во англиското првенство за сезоната 2018/19. Бразилецот имаше најмногу натпревари во кои не прими ниту...

Свет 09.05.19 | 12:51

Тереза Меј се спореди себе си со Ливерпул: Кога сите мислат дека е готово, можеме да победиме…

Британскaта премиерка Тереза ​​Mеј го искористила прашањето на лабуристите во парламентот да се спореди себе си со победата на Ливерпул и да покаже намера дека сака...

Фудбал 08.05.19 | 15:04

Шпански „Спорт“ им даде оценка нула на Ракитиќ и Кутињо за реваншот со Ливерпул

Каталонската јавност упати низа критики до играчите на Барселона за нивното издание во реваншот од полуфиналето на Лигата на шампионите со Ливерпул (4-0). Изданието „Спорт“...

Фудбал 08.05.19 | 10:56

Со Клоп на тренерската позиција, Ливерпул секогаш стигнува до финале во евро-куповите

Ливерпул досега секогаш успева да стигне до финалето во европските купови откако е предводен од Јирген Клоп. „Црвените“ од Енфилд синоќа се изборија за финале во Лигата...

Фудбал 07.05.19 | 23:34

Хендерсон: Верувавме дека можеме да направиме чудо

Ливерпул вечерва направи фантастичан пресврт против Барселона на реваншот на „Енфилд“ и со 4-0 стигнаа до финалето во ЛШ. Капитенот на домаќините, Џордан Хендерсон...

Фудбал 07.05.19 | 23:13

Се случи чудото на „Енфилд“, Ливерпул со 4-0 ја елиминираше Барселона

Екипата на Ливерпул вечерва на изненадување на многумина успеа да ја надокнади негативата од 3-0 против Баселона од првиот натпревар и со победа од 4-0 на „Енфилд“ обезбеди...

Фудбал 04.05.19 | 23:40

Ориги го остави Ливерпул во трка за титулата, Салах изнесен на носилки

Екипата на Ливерпул во интересен и ефикасен натпревар вечерва го победи Њукасл со 3-2 на гостински терен и остана во трка за титулата во Англија. „Црвените“ со новите...

Фудбал 03.05.19 | 14:39

Окслејд-Чемберлен се враќа во тимот на Ливерпул, Кеита во аут два месеци

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, има со проблеми околу составот поради повредени играчи. Фудбалерот од среднито ред Наби Кеита, кој се повреди на првиот полуфинален...

Фудбал 09.04.19 | 11:17

Клоп: Треба да го третираме Порто со иста почит како и Баерн

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, побара од неговите избраници на натпреварот со Порто во четвртфиналето на Лигата на шампионите, да влезат максимално мотивирано и...