Ознака: курто дудуш
Македонија 23.06.19 | 21:50

Скандал за Спасовски, МВР ја заташкало пријавата за нападот на Курто Дудуш

Документи од МВР на кои се прикажува како министерството го прикривало тепањето на лицето Сенат Јашар од страна на градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш објави...

Македонија 23.06.19 | 14:47

Сите престапи на Дудуш, за кои досега нема реакција од Заев

Имаме работа со аздисана власт која се гуши во криминал, неправда и насилство, рече денеска Димитар Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. Станавме држава каде градоначалникот...

Црна хроника 22.06.19 | 20:16

Курто Дудуш под истрага на МВР

МВР ќе го преземе случајот со снимката на која наводно се слуша гласот на градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш, во која машко лице се расправа и физички се пресметува...

Македонија 22.06.19 | 17:46

Лидер: Нова бомба, 18 минути Курто Дудуш тепа и малтретира граѓанин!

Откако утринава градоначалникот на Шуто Оризари од СДСМ, Курто Дудуш, се закани дека ќе ја тужи редакцијата на „Економски Лидер“, редакцијата ја контактирал свиркачот...

Македонија 22.06.19 | 14:37

Дудуш: Ако снимката беше вистинита ќе имаше повреди и случај

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш, најави кривична пријава поради објавената аудио-снимка од страна на порталот „Лидер“, на која, според медиумот, се слуша...

Македонија 22.06.19 | 13:19

СДСМ за Дудуш: Одговорност мора да има, законите важат за сите подеднакво

Осудуваме било какво насилство, тоа е недозволиво и неприфатливо, одговорност мора да има. Очекуваме сите надлежни институции да постапат, да го расчистат случајот...

Македонија 21.06.19 | 21:20

Ризвановиќ: Ако и по ова нема реакција, премиере Заев, влегувате во опасни води

Скандалозна снимка, ако и за ова исто така нема реакција, тогаш премиере Заев, влегувате во опасни води каде дното е блиску, пишува уредникот Сеад Ризвановиќ на својот...

Македонија 21.06.19 | 19:41

Лидер: Градоначалникот Курто Дудуш тепа и измачува човек во својот кабинет

Порталот Економски Лидер објави аудио снимка на која, како што јавува Лидер, се слуша како градоначалникот на скопската општина Шуто Оризари, Курто Дудуш, лишува од...

Двоглед 05.06.19 | 21:20

Бети, Крсто, Курто, Амди, Мира Дизел побараа оставка од Зоки северџанот од Муртино

Си-ен-ен 1 јули 2019 Јас сум Џеки Андерсон од студиото во Лондон. Колешката Кристина Аманпур е на терен во Скопје, Македонија. Таа има возбудливи вести од таму…. Аманпур: Политички...

Македонија 18.04.19 | 12:09

Курто Дудуш ме истепа на Ромскиот бал, зашто донирав за Ромите во Шутка

Демир Исмаил, претседател на Европската ромска дијаспора „Асва“, во интервју за Пресинг ТВ го обвинува градоначалникот на општина Шуто Оризари, Курто Дудуш, дека го...

Економија 12.02.19 | 12:32

Се перат ли пари во Шуто Оризари преку сомнителни тендери?

Три тендери во вредност околу 220.850 во Општина Шуто Оризари се доделени на новоформирана и сомнителна фирма, која воопшто не си ги исполнува обврските, а да биде скандалот...

Скопје 29.01.19 | 12:46

Курто Дудуш: Овие од НВО се педери и многу гомна јадат

Иако е директно одговорен за зајакнување на безбедноста во општината, градоначалникот Курто Дудуш не превзеде никакви мерки да ја намали паниката и стравот, кој беше...