Ознака: кичевец
Црна хроника 31.07.21 | 13:52

Тешко повреден кичевец кој со автомобил излетал од пат

Вчера во 11.10 часот во ОВР Кичево пријавено е дека на локалниот пар кај село Староец,П. Г(67) од Кичево, управувајќи патничко моторно возило „опел астра“ со охридски регистарски...

Црна хроника 29.06.21 | 10:15

Кичевец случајно фатен со дрога и оружје, потоа дома му ја откриле и залихата

Полицијата при проверка на автомобил „сааб“ со кичевски регистарски ознаки вчера пронашла прашкаста материја, марихуана и пиштол, а потоа при претрес во домот на возачот...

Црна хроника 23.03.21 | 11:46

52-годишник од Кичево е загинатиот возач во тешкиот судир, во кој изгоре комбе

Педесет и двегодишен возач од Кичево С.И. го загуби животот во сообраќајната несреќа што вчера се случи на магистралниот пат Охрид – Кичево. Како што соопшти СВР Охрид,...

Црна хроника 19.07.20 | 17:27

Кичевец доби кривична пријава бидејќи пишувал коментари со закани на претставници на политички партии

Поради постоење основано сомнение за сторено казнено дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“, ОВР Кичево поднесе кривична...

Црна хроника 06.02.20 | 13:15

Кичевец доби кривична и притвор поради сомнение за убиство

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“, Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за општ и насилен криминал во координација со Одделението...

Црна хроника 18.11.19 | 15:40

Кичевец го силувал детето на невенчаната сопруга

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против лице за кое постои основано сомнение дека извршило кривично дело – Полов напад врз дете кое не наполнило...

Црна хроника 24.10.19 | 14:45

Ја следел со сестра ѝ, па пробал да ја силува: Притвор за кичевец

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице од Кичево осомничено дека сторило кривично дело силување. Ценејќи...

Црна хроника 14.10.19 | 12:48

Кичевец се пресекол по лицето со моторна пила

Жител на Кичево се повредил со моторна пила во текот на вчерашниот ден и веднаш бил пренесен во Клинички центар. На 13.10.2019 во 15.15 часот во Полициска станица Кичево било...

Црна хроника 14.10.19 | 11:10

Маж со моторна пила се повредил на лицето, итно пренесен на Кликина

Вчера попладне во Полициска станица Кичево било пријавено дека околу пладне во објект на ул.„Јане Сандански“, Н.В. (51) од Кичево, при работа со моторна пила се повредил...

Црна хроника 10.09.19 | 11:34

Кичевец паднал од мотоцикл, со тешки повреди пренесен во болница

Вчера околу пладне на ул. „Маршал Тито“ во Кичево, Џ.Х. (39) од Кичево, управувајќи мотоцикл „фости“ без регистраски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот, при...

Црна хроника 22.04.19 | 12:56

Кичевец со „Лада нива“ удрил во бетонски столб, завршил на Клиника

Во текот на вчерашниот ден, попладне на улица „Ужичка“ во Кичево, кичевец Р.Ц. (56), управувајќи патничко возило „Лада нива“ со кичевски регистарски ознаки, изгубил контрола...

Црна хроника 07.03.19 | 14:05

Млад кичевчец завршил во станица: Го нападнал полицаецот кој сакал да го легитимира

Кичевчец вчера бил приведен откако вербално и физички нападнап полицаец кој се обидел да го легитимира. Во полициската станица Кичево вчера околу 19 часот било пријавено...

Црна хроника 02.03.19 | 20:46

Кичевец беснеел во кафеана: Не го послужиле со тоа што го побарал, па почнал да крши сè пред себе

Вчера во Полициското одделение Зајас, било пријавено дека во с. Трнодол во угостителски објект бил нарушен јавниот ред и мир од страна на У.З. од Кичево, кој бил заедно...

Црна хроника 28.02.19 | 15:27

Кичевец застрелал сограѓанин за време на лов

Вчера попланде, околу 18 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека во атар на село Осој, кичевско, на место викано „Алексова нива“, Д.С. (34) од Кичево, при...

Црна хроника 26.02.19 | 12:06

Кичевец заработи кривична, полицијата дома му нашла хероин, марихуана и метадон

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против Ќ.Х. (48) од Кичево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

Црна хроника 20.12.18 | 12:13

Пијан кичевец направил хаос во кафеана: Го кршел инвентарот и ги навредувал вработените

Ноќеска бил приведен кичевчанец кој ооклу 2 часот по полноќ го нарушил јавниот ред и мир во угостителски објект во селото Трапчин Дол. Денеска во утринските часови, односно...