Ознака: каролина гочева
Музика 03.06.21 | 15:47

Со „Идила“ Каролина го најави новиот албум

Три години по издавањето на последниот албум „Извор“, Каролина Гочева го најавува својот нов албум, на кој изминатите две години работела заедно со Дуке Бојаџиев и...

Естрада 29.04.21 | 14:16

Срце полно, денов не можеше да биде поубав: Каролина го прослави 41 роденден

Срце полно. Фала ви на честитките, денов не можеше да биде поубав – порача поп пејачката Каролина Гочева на социјалните мрежи, по повод нејзиниот роденден, кој вчера...

Музика 21.04.21 | 16:00

Каролина Гочева објави досега невидена фотографија: Времето во кое живееме во три збора

Каролина Гочева, iако не е многу активна на социјалните медиуми, со објавена досега невидена фотографија предизвика бројни реакции и поддршка од нејзините колеги и...

Естрада 08.12.20 | 19:23

Дали Каролина очекува принова?

Kаролина Гочева во интервју за „Ексклузив“ проговори за она што ја исполнува и  вели дека ја прават среќна луѓето кои ги сака, а за приновата во семејството истакна...

Музика 16.10.20 | 13:51

Каролина: Не може да се заборави некој кој направил толку многу за паметење

Објавувајќи заеднички фотографии, македонската пејачка Каролина Гочева, на денот кога се одбележуваат 13 години од неговата смрт, порача дека Тоше Проески никогаш не...

Естрада 29.04.20 | 23:29

Карантински роденден – Каролина Гочева наполни 40 години

Македонската пејачка, која јавноста будно ја следи од мали нозе на нејзиниот пат до ѕвездите, вчера наполни 40 години. На социјалните мрежи Каролина Гочева се пофали...

Естрада 29.03.20 | 21:23

Што прави Каролина сабота навечер?

И Каролина Гочева седи дома. Пејачката преку цртеж направен од нејзиниот сопруг Михаил Корубин покажа што прави во сабота навечер за време на пандемија.   View...

Естрада 19.02.20 | 18:39

Се забавуваше со сурови богаташи: Српските медиуми и ги изброија сите момчиња на Каролина

Српските медиуми направија преглед на сите љубови на нашата Каролина Кочева. Блис.рс констатира дека нејзин најчест избор биле сурови богаташи се додека не се омажи...

Музика 14.09.19 | 21:13

ВО ЖИВО: Доколку не сте пред „Борис“, следете го концертот тука

Пред спортската сала „Борис Трајковски“ денеска настапува светската ѕвезда Розин Марфи од групата „Молоко“, но и македонската група „Фанк шуи“, Влатко Лозаноски,...

Естрада 15.07.19 | 10:57

Михаил Корубин: Со Каролина се разбираме со поглед

Ја делиме уметноста заедно, нема слика која и ја немам покажано пред да ја завршам. Каролина има одлично око и често знае да се фати за некоја работа која воопшто не ја...

Музика 19.05.19 | 12:11

Сите срца ни чукаа како едно, фала ви за ова чувство победничко

За евровизискиот тим на чело со Тамара Тодевска присигна поддршка и од регионот, но и од дома. Поранешната двократна претставничка на Македонија, Каролина Гочева, на...

Музика 09.05.19 | 14:04

„Со маки сум се родила“ во Њујорк со Каролина, Дуке и Исмаил

„Со маки сум се родила“ – Каролина Гочева, во придружба на Дуке Бојаџиев и Исмаил Лумановски, во продавница за клавири на Менхетен во Њујорк.

Естрада 28.04.19 | 10:27

Каролина годинава со роденден за паметење

Каролина Гочева го избра Њујорк за прослава на својот 39. роденден. Поп-ѕвездата, во САД замина со сопругот, уметникот Михаил Корубин, кој неодамна имаше успешна изложба...

Естрада 04.03.19 | 21:27

Владо Јаневски: Каролина ја сакам како сестра, но…

Во вчерашната „Еден на Еден“ Владо Јаневски откри анегдота, која ретко кој ја знаеше досега. Иако не сака свадби, тој одлучил да ѝ направи чест на својата колешка, која...

Естрада 01.03.19 | 10:03

Досега никому не открил: Владо со Калиопи заминал на свадба кај Каролина, но…

Владо Јаневски тргнал на свадбата на Каролина Гочева и Михаил Корубин во друштво на Калиопи, но она што потоа се случило подоцна досега го знаеја само тие: Тизер за...

Естрада 14.02.19 | 10:41

Концертот на Каролина Гочева наместо утре ќе се одржи во недела

Концертот на Каролина со Македонска Филхармонија од петок 15.02. презакажан за недела 17.02, информираа од „Авалон продукција“. Почитувани, ве информираме, поради вчерашната...

Естрада 13.02.19 | 23:25

Каролина Гочева: Вечерва сме сите во мислите со семејствата на настраданите и повредените

Пејачката Каролина Гочева на фејсбук изрази сочувство на семејствата на загинатите и повредените во автобуската несреќа што се случи на патот Скопје – Тетово. –...

Музика 30.01.19 | 15:23

Каролина Гочева ја искараа зошто пеела на македонски јазик на вчерашните MAC награди

Македонската пејачка Каролина Гочева беше единствениот наш претставник кој настапуваше на вчерашниот спектал во Штарк Арената, MAC или Music Awards Ceremony. Како и секогаш Каролина...

Музика 30.01.19 | 00:17

Каролина Гочева ја доби наградата Најдобра етно нумера на Музичките награди во Белград

Каролина Гочева се закити со статуетка на првите регионални музички награди во Белград. 38-годишната македонска ѕвезда ја доби наградата за Најдобра етно нумера за песната...

Музика 23.01.19 | 10:45

Каролина Гочева и Македонската филхармонија втор пат заедно на концерт

По најавените два концерти на 15 и 16 февруари, Каролина Гочева и Македонската филхармонија ќе одржат уште два завршни концерти на Каролина со оркестарот на Македонската...