Ознака: камион
Црна хроника 18.01.21 | 13:46

Камион удрил во кабина на патарината кај Демир Капија

На 17 јануари 2021 во 13.20 часот било пријавено дека на автопатот Демир Капија-Неготино, кај наплатна станица Демир Капија, товарно возило удрило во кабина за наплата на...

Црна хроника 22.12.20 | 13:31

Камион излета на скопската обиколница, возачот тешко повреден и пренесен во болница

Тешка сообраќајна несреќа се случила на скопската обиколница. Како што соопштија од МВР, Камион вчера излетал од обиколницата, во близина на клучката кон Радишани. Во...

Македонија 14.12.20 | 20:38

Македонски кaмиoнџија требa дa плaти 14.000 eвpa зашто се излизгaл нa aвтoпaт вo Словенија

Македонската транспортна компанија „Емша Шпед“ од Неготино треба да плати сметка од 14.000 евра поради тоа што нивен камион се излизгал на автопат во Словенија. Коловозот...

Црна хроника 09.12.20 | 17:12

Четворица од шестемина осомничени за украдената дрога од Јосифово се во бегство

Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе наредба за спроведување истражна постапка против шест лица, сите од Скопје, поради постоење на основано сомневање дека...

Црна хроника 04.11.20 | 23:41

Вице Заев демантира: Апсолутно тврдам дека немам никаква поврзаност со „Винекс Текстил“

Братот на премиерот Заев, Вице Заев ја демантира информацијата дека има било каква поврзаност со фирмата „Винекс Текстил“. Камионите на „Сакаов Транс“ од Струмица, ...

Црна хроника 04.11.20 | 20:02

Kaмион фaтeн со нецapинета стока: Фирмaта е во сопственост на Вице 3aeв

Попладнево полицијата пронашла камион полн со нецаринета роба во Шутка. Двајца шофери на фирмата „Сакаов Транс“ од Струмица се приведени во полициската станица во...

Црна хроника 22.10.20 | 11:47

Судар на „смарт“ и камион: Двајца повредени во тешка сообраќајка во тетовско

Во судар на автомобил и на камион во тетовско, во близина на Желино, се повредени возачите на двете возила. На 21.10.2020 во 07.40 часот било пријавено дека на локалниот пат с.Желино...

Црна хроника 06.10.20 | 11:26

Камион се судрил со мотор, продолжил да вози

Едно лице е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случила синоча во 18.25 часот на магистралниот пат Кичево – Македонски Брод, во непосредна близина на крстосницата...

Естрада 16.09.20 | 19:04

Пејачката влета на свадба со шлепер, па направи хаос

Пејачката Чана направи вистинска фешта кога на свадба се појави како специјален гост и се довезе, ни помалку ни повеќе, туку со камион. Големото возило стигнало пред...

Црна хроника 22.08.20 | 11:44

55 мигранти фатени во камион кај Струмица, возачот побегна

Педесет и пет мигранти се пронајдени утринава во 4 часот по полноќ на локалниот пат кој води кон селото Триводи, Струмичко. Министерството за внатрешни работи во дневниот...

Црна хроника 16.08.20 | 12:10

Камион со 80 мигранти откриени кај Неготино, возачот побегнал, но набргу бил пронајден

Во камион со скопски регистарски ознаки полицијата вчера на регионалниот пат Неготино-Градско открила 80 мигранти. Возачот , веднаш по застанувањето избегал, но набргу...

Црна хроника 01.07.20 | 12:16

Велешанец се бори за живот откако паднал од мотор, па бил прегазен од камион

Кај игралиштето во населбата Тунел во Велес, утрово, околу 7 часот, 56-годишен велешанец паднал од мотор и притоа бил прегазен од камион, потврдува за МИА портпаролот на...

Црна хроника 26.06.20 | 12:40

Обвинителен предлог за српски државјанин кој со камион прегази мотoциклист во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје до судот поднесе обвинителен предлог против државјанин на Република Србија кој со камион на 18 јуни годинава предизвикал сообраќајна...

Црна хроника 18.06.20 | 15:31

Во камион најдени 142 мигранти на автопатот Гевгелија-Скопје

На автопатот Гевгелија-Скопје граничната полиција во камион пронашла 142 мигранти, а возачот побегнал од местото. На 10 јуни годинава, утрото полицијата прво го забележала...

Црна хроника 04.05.20 | 10:49

Ноќва камион удри во пешак на патот Струмица-Владевци

Утрово околу 02:40 часот товарно возило управувано од жител од Радовиш удрило во негов сограѓанин, В.В. (69) во селото Владевци. Веста ја потврди портпаролката на СВР-Струмица,...

Црна хроника 18.03.20 | 17:16

Македонец загина во Србија во конвој на камиони кои минуваат во транзит поради короната

Македонски државјанин загина во сообраќајна несреќа која се случи кај клучката во Белград на патот за Добановци. Се судриле автомобил и камион кој бил во конвој под...

Црна хроника 22.02.20 | 13:04

Пронајдени 47 мигранти во камион кај Струмица

Четириесет и седум мигрнати биле пронајдени во паркиран камион кај Струмица, возачот на возилото избегал. Вчера околу 21 часот на излезот од село Банско кон село Свидовица,...

Свет 24.01.20 | 09:24

Во камион ладилник во Белгија пронајдени 23 мигранти

Полицијата во белгиското пристаниште во Бриж пронајде 23 мигранти во камион ладилник, меѓу кои и три жени. Се верува дека мигрантите се од Еритреја и Судан и се упатиле...

Црна хроника 12.01.20 | 09:55

Тешка сообраќајна несреќа на патот за Велешта, повреден е возач на камион со албански регистарски таблички

Синоќа се случила тешка сообраќајна несреќа на патот за Велешта, наспроти терминалот. Неофицијално Скопје 1 дознава дека во судар помеѓу камион со албански регистарски...

Свет 29.12.19 | 08:49

Поради густа магла камион влета во толпа луѓе

Густа магла се спушти во Тексас во петокот, што предизвика многу проблеми за луѓето, особено во сообраќајот, а најлошото сценарио се случи на Рутата 84, каде судир меѓу...