Ознака: југо
Црна хроника 01.10.21 | 14:29

Со „југо“ 27-годишен струмичанец прегазил малолетен пешак, па побегнал

Возач на автомобил „југо“ тешко повредил пешак, па побегнал. Ова е официјалната информација од портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски, за сообраќајката која вчера...

Црна хроника 18.12.20 | 13:14

Кумановец загина во тешка сообраќајка, со „југо“ излета од мост

Кумановец загина во тешка сообраќајна несреќа што се случила вчера околу 15 часот на местото викано Бавчи во с.Проевце, кумановско. Како што соопшти МВР, на мост на реката...

Црна хроника 06.11.20 | 12:05

Ужасите на Филипче не престануваат: Почина младиот Југо, кој бараше помош за да се лекува од корона

Почина младиот Југослав, кој пред неколку часа бараше помош преку социјални мрежи за приватно да се лекува од коронавирус. Во објавата на неговиот профил каде се информира...

Црна хроника 31.05.20 | 20:03

„Југо“ сруши бандера, целосно е уништено: Тeшка сообраќајна нecреќа на излезот на Скопје

Cообраќајна нecреќа се случи пред еден час на излезот од Скопје, поточно во населбата Автокоманда, после бензинската станица во правец кон Куманово. Екипата на ТВ21 забележа...

Твитови 07.05.20 | 15:22

Додека Шилегов промовира булевар, „југо“ се смнува од пешачка и оди во спротивен правец

#Скопјенце <3 На промоција на новиот булевар Х. Т. Карпош, каде има 6 обележани ленти за коли по 3,5м и две необележани велосипедски патеки по 2,5м, додека градоначалникот...

Црна хроника 19.04.19 | 18:49

Дете и три жени повредени во судир во Чаир

Четири лица се повредени во сообраќајната несреќа што попладнево се случила на улицата „Емин Дураки“ во скопски Чаир. Како што од терен јавува репортерот на ТВ21, повредени...

Македонија 16.04.19 | 08:00

Пендаровски го добил југото на лотарија

Пендаровски откри дека „југото“ го добил на лото, односно на лотарија, и затоа веројатно му е толку драго. Во емисијата Топ тема на Телма на прашање на новинарката „дали...

Македонија 09.03.19 | 15:24

Заев: Се работи за сликање за докажување каква кола всушност има и вози

На новинарско прашање дали претседателскиот кандидат Стево Пендаровски е безбеден со оглед на тоа што тој изјави дека го следат одредени служби, Заев потенцира дека...

Црна хроника 18.01.19 | 10:00

„Југо“ падна во река, возачот на болница

Вчера во 20.30 часот на улица „Страшо Пинџур“ во село Ваташа, кавадаречко, патнички автомобил „југо“ со битолски регистарски таблици, управуван од Е.Б.(40) од Кавадарци,...