Ознака: Јован
Здравје 26.08.22 | 14:05

Инспекцискиот надзор на ДСЗИ уште трае во Клиничката болница во Штип, ќе се испитуваат сите здраствени установи каде што 25-годишниот беровчанец побарал лекарска помош

Вонредниот инспекциски надзор на Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) уште трае во Клиничката болница во Штип, а ќе се испитуваат сите здраствени установи...

Калеидоскоп 13.08.21 | 23:17

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Малиот Јован има животнозагрозувачка повреда – скршен 5. вратен пршлен

На социјалните мрежи е објавен апел за помош на младиот Јован, кој има скршен вратен пршлен поради што има одземеност на рацете, нозете и проблеми со дишењето како последица...

Естрада 22.01.20 | 17:30

Не е како што ние сакаме, туку како Господ ќе каже: Сека го роди Јован

Српската пејачка Сека Алексиќ се породи по вторпат и на свет донесе уште едно синче. Пејачката пред неколку месеци го откри полот на бебето, односно откри дека очекува...