Ознака: италијанец
Свет 24.08.22 | 17:44

Прв случај во светот: Италијанец во исто време е позитивен на ковид-19, ХИВ и мајмунски сипаници

Во Италија е регистриран првиот случај на пациент кој истовремено е позитивен на коронавирус, мајмунски сипаници и ХИВ. Станува збор за 36-годишен маж кој девет дена...

Останати спортови 01.08.21 | 16:34

Италијанецот Џејкобс е нов олимписки шампион на 100 метри

Италијанецот Ламонт Марсел Џакобс е нов олимписки шампион откако победи на трката на 100 метри на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Токио. Џејкобс во финалната трка ја мина...

Црна хроника 19.05.21 | 16:46

Италијанец фатен на скопскиот аеродром со куфер полн со дрога

Обвинителството спроведе истрага против италијански државјанин за откриена дрога во неговиот багаж на скопскиот аеродром. Станува збор за 38-годишик кој се товари за...

Црна хроника 14.05.21 | 12:09

Италијанец повреден во сообраќајка во Скопје

На 13.05.2021 во 15:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „опел...

Свет 24.01.20 | 10:04

Италијанец кој имал луксузна вила и „ферари“ илегално користел социјална помош

Италијанската полиција соопшти дека на дело фатила 237 лица кои го мамеле системот за социјална заштита, меѓу кои имало и еден човек кој поседувал луксузна вила и Ферари. Даночната...

Македонија 14.02.19 | 15:11

Лажниот профил на претседателот Иванов го креирал Италијанец

Италијанскиот новинар и писател, Томасо Дебенедети е креаторот на лажниот профил на претседателот Ѓорге Иванов. Дебенедети преку креирање на лажни профили на светски...