Ознака: Хрват
Балкан 16.11.19 | 13:59

По којзнае кој пат уапсен најбараниот криминалец во Европа

Министерството за внатрешни работи на Хрватска во соработка со единица од Србија и Полициската управа на Нови Сад успеа да го лоциран еден од најбараните хрватски бегалци...

Здравје 06.11.19 | 13:05

Со чаеви лекувал жена која имала рак, ѝ зел 22 илјади евра, а таа починала

Со месеци се чека почеток на судењето на 61-годишниот Фрањо Келеминовиќ, хрватски надрилекар, бидејќи словенечкиот суд има проблеми со добивање документи од Украина....

Калеидоскоп 18.07.19 | 13:55

Му го зарил ножот во срцето бидејќи му кажал дека има лоша фризура

Едо Садиќ (32) од Загреб е уапсен под сомнеие дека го убил 23 годишниот германски турист, Патрик Бесингер, само затоа што овој му рекол дека не му се допаѓа неговата фризура...

Балкан 25.05.19 | 11:15

Вистина е дека бебето го претепав до смрт, не сакав да го убијам, го испушив хашиштот и …

Итлијанската полиција излезе со нови детали за убиството на двегодишното дете, кое било претепано до смрт од таткото, пред два дена во семејниот стан во Милано. На убиецот,...

Црна хроника 14.12.18 | 14:22

Хрват измамил газда од тетовско: Му земал 40 илјади евра за машини, па ги прекинал сите контакти со него

Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе известување против М.К. (38) од Р. Хрватска, поради сомнение за сторено кривично дело „измама“. На 13-ти минатиот месец во Полициско...