Ознака: Хари
Калеидоскоп 11.04.21 | 23:14

Откриено зошто само Хари ќе присуствува на погребот на принцот Филип

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од портпаролот...

Калеидоскоп 10.04.21 | 14:10

Принцот Хари без Меган ќе присуствува на погребот на дедо му

И покрај рестрикциите за патување поради пандемијата, се очекува војводата од Сасекс, принцот Хари, да се врати во Велика Британија за погребот на деда си, војводата...

Здравје 14.03.21 | 21:15

Дали сакаа да ги „оцрнат“? Овој дел од разговорот на Меган и Хари со Опра не бил емитуван

Иако мислевме дека сè е кажано по интервјуто на Меган и Хари кај Опра Винфри, сега се појавија нови полемики. Имено, во меѓувреме се појавија неемитувани делови од интервјуто,...

Калеидоскоп 10.03.21 | 21:49

Хари и Меган го открија полот на своето второ дете

Британскиот принц Хари (36) и неговата сопруга Меган Маркл (39) во ексклузивното интервју со американската водителка Опра Винфри го открија полот на своето второ дете. Двојката...

Калеидоскоп 09.03.21 | 11:50

Опра: Ниту кралицата Елизабета, ниту нејзиниот сопруг не прашувале за бојата на кожата на детето на принцот Хари, друг бил

Американската водителка Опра Винфри денеска нагласи дека принцот Хари ѝ рекол дека ниту британската кралица Елизабета Втора, ниту нејзиниот сопруг – војводата од...

Калеидоскоп 09.03.21 | 10:58

Кралицата е во шок по интервјуто кај Опра: Хари фрли атомска бомба и го разнесе семејството

Британското кралско семејство сè уште не може да се соземе по интервјуто на принцот Хари и Меган Маркл кај Опра Винфри во кое беше обвинето за расизам, злоставување...

Калеидоскоп 06.01.21 | 11:00

Кралицата Елизабета експресно ги „откачила“ Хари и Меган

Помина речиси една година откако Меган Маркл и принцот Хари донесоа одлука и објавија дека се повлекуваат од должноста во британското кралско семејство. Принцот и поранешната...

Калеидоскоп 15.05.20 | 12:58

Страда по пријателите и кралското семејство: Хари не знае што со себе!

Меган Маркл наводно пука од среќа, бидејќи конечно живее живот за кој мечтаела, меѓутоа нејзиниот сопруг принцот Хари и тоа како страда по пријателите кои ги оставил...

Калеидоскоп 06.05.20 | 19:39

Среќен прв роденден Арчи, преслатка снимка од синот на Хари и Меган

Арчи, синот на принцот Хари и Меган Маркл денеска полни една година, а гордите родители објавија снимка на која мајка му му чита детска книга. Арчи на снимката се смешка...

Калеидоскоп 07.04.20 | 11:11

Хари и Меган ќе основаат нова добротворна организација

Војводата и војвотката од Сасекс, Хари и Меган Маркл, откриваат планови за основање на нова добротворна организација „Арчивел“ како замена на брендот „Сасекс Ројал“,...

Калеидоскоп 27.02.20 | 20:41

Шокантна одлука на Канада! Се укинува обезбедувањето на Меган и Хари!

Канада е подготвена да престане да ги плаќа трошоците на обезбедувањето на принцот Хари и Меган Маркл во рок од неколку недели. Полицијата во Канада денеска открила...

Калеидоскоп 26.02.20 | 09:31

Се скараа со кралицата Елизабета: Еве како Хари и Меган одговорија на нејзината забрана!

Во британското кралско семејство растат тензиите како што се ближи датумот на „Мегзит“ – 31-ви март, датумот кога Хари и Меган и официјално ќе го „напуштат“ кралското...

Калеидоскоп 23.02.20 | 15:15

Кралицата не може да ни забрани да го користиме „кралски“, вели Меган Маркл

Меган Маркл и принцот Хари објавија ново соопштение во врска со зборот „кралски“ кој од неодамна им е забранет за употреба. Соопштението излезе откако британските...

Калеидоскоп 12.02.20 | 14:09

Нема да смеат да кажат не: Кралицата им нареди на Меган и Хари итно да се вратат во Британија

Кралицата Елизабета ги повикала Меган Маркл и принцот Хари да се вратат во Велика Британија на почетокот на март по повод Деновите на Комонвелтот. На деветти март одбегнатиот...

Калеидоскоп 04.02.20 | 19:57

Ќе станат бренд тежок милијарди долари:Хари и Меган работат со човекот кој ги создаде Кардашијан

Иако сите биле загрижени за тоа како ќе заработуваат сега кога повеќе не се дел од кралското семејство, изгледа дека војводата и војвотката од Сасекс одлично се снаоѓаат. Компанијата...

Свет 03.02.20 | 12:36

Kанаѓаните не сакаат да плаќаат за безбедноста на Хари и Меган Маркл

Мнозинството од Канаѓаните сметаат дека нивната држава не треба да плаќа за безбедноста за принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, кои се преселија во канадската...

Сцена 28.01.20 | 10:41

Хари и Меган, 500.000 долари за јавно обраќање, милионче ако одговарат на прашања

Тоа е сумата која принцот Хари и Меган Маркл може да ја заработат, според експертите. Сумата ќе се зголеми на еден милион доколку двојката одговара на прашања во јавност. 500.000...

Калеидоскоп 25.01.20 | 19:41

Хари одел на терапија кај психијатар: Се плашел дека Меган ќе го напушти и ќе го земе со себе Арчи

Хари не можел да прифати колку лошо неговата сопруга се справува во улогата на аристократијата. Се плашел дека Меган ќе го напушти и ќе го земе со себе синот Арчи. Сите...

Калеидоскоп 22.01.20 | 10:20

Принцот Хари и Меган Маркл најавија тужби за канадските папараци

Откако папарацо фотографија снимена во Канада излезе во јавноста, принцот Хари и Меган Маркл се заканија со тужба. Маркл е сликана во парк на Островот Ванкувер, со својот...

Сцена 21.01.20 | 10:10

Принцот Хари пристигна во Канада

Војводата од Сасекс утрово пристигна во Канада, каде се подготвува да започне нов живот далеку од кралските обврски. Тој слета во Ванкувер каде го чекаат сопругата Меган...