Ознака: Градско
Црна хроника 20.07.20 | 11:39

Се удави 51-годишен жител на Градско во вештачкото езеро Подлес

Во водите на вештачкото езеро вчера доцна попладне, околу 18 часот, се удавил 51-годишниот Т.М жител на Градско. Тој со семејството бил на излет покрај езерото, влегол да...

Македонија 15.07.20 | 20:26

Во Велес до 19 часот излезност од 48,28 отсто,  Градско со 54,86 и  Чашка со 57,7 проценти

Од вкупно 45 989 гласачи регистрирани на Единствениот избирачки список до 19 часот гласале 48,28 отсто или 22 203 гласачи на 84 избирачки места во Општина Велес. Како што информираат...

Македонија 15.07.20 | 14:51

Во Градско со автомобил носел гласачи на избирачко место и вршел поткуп

Денеска во 09,28 часот, по телефон во ЦИК-СВР Велес е пријавено дека П.А од Градско со патнички автомобил „опел-астра“ носел гласачи на избирачко место и вршел поткуп на...

Економија 02.11.19 | 15:30

Жителите на Градско го сонуваат откупниот центар за земјоделски производи

Разговорите за обнова на Македонија продолжуваат и овој викенд. Секретарот на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев со партиска делегација е во посета на општина Градско. И покрај...

Црна хроника 18.05.19 | 12:12

Детали за тешката сообраќајка кај старата патарина Градско

На патот Неготино-Велес, на стара наплатна станица „Градско“ која веќе не е во функција, синоќа во 22:15 часот влекач „сканија“ со велешки регистарски ознаки и полуприколка...

Црна хроника 29.12.18 | 16:38

Тепачка во кафеана во Градско

Вчера во 23:10 часот во Полициската станица Велес, С.Ќ. (56) од Велес, пријавила насилство во ресторан лоциран на улицата „Александар Македонски“ во Градско. Според пријавеното,...

Црна хроника 14.12.18 | 22:02

Вечерва: Сообраќајка кај наплатната рампа Градско

Сообраќајна несреќа се случи вечерва околу 21 часот на автопатот Гевгелија-Скопје, после наплатна рампа Градско. Сообраќајката е на место каде се изведуваат градежни...