Ознака: естонија
Останати спортови 17.12.19 | 20:15

Македонските одбојкари ќе играат со Чешка, со Турција и со Естонија

Македонската репрезентација ги доби противниците за Европската златна лига 2020. „Спартанците“ во елитното европско натпреварување ќе играат во Ц-групата заедно со...

Култура 26.11.19 | 11:12

„Врба“ на Филмскиот фестивал „Црни ноќи“ во Талин, во програмата каде што се прикажуваат најновите дела на филмските велемајстори

Утревечер филмот „Врба“ на македонскиот режисер Милчо Манчевски ќе биде прикажан на 23. Филмски фестивал „Црни ноќи“ (Black Nights) во Талин, Естонија, еден од најголемите...

Свет 20.11.19 | 12:47

Членката на НАТО Естонија не верува дека Алијансата ќе ја одбрани од напад на Русија

 Естонскиот министер за внатрешни работи Март Хелме денеска изјави дека неговата земја не е целосно уверена дека НАТО би ја одбранил во случај на напад од Русија. Хелме...

Македонија 28.09.19 | 13:48

Македонија воспостави дипломатски односи со Тунис и Ерменија

На маргините на Генералната дебата на 74 сесија на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Никола Димитров и министерот за надворешни...

Македонија 13.06.19 | 10:46

Естонија го ратификуваше Протоколот за членство на Македонија во НАТО

Естонија го ратификуваше Протоколот за членство на Македонија во НАТО. Естонскиот парламент едногласно без ниеден глас против вчера даде зелено светло за приклучувањето...