Ознака: дилер
Црна хроника 06.03.21 | 10:59

Приведен нарко дилер баран од германската полиција кој се криел во тетовско

Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка- Отсек за потрага постапија по меѓународна потерница од Интерпол Германија и вчера вo Тетово го...

Црна хроника 03.03.21 | 15:18

Во Тетово уапсен дилер на хероин

Во тетово е уапсен 50-годишен тетовец кој кај себе имал хероин. Полициски службеници од СВР Тетово денеска во 11.00 часот во Тетово го лишиле од слобода Ј.С.(50) од Тетово бидејќи...

Црна хроника 26.02.21 | 10:51

Приведен дилер од Битола, во домот му пронашле хероин, амфетамини, марихуана…

Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека при претрес во домот на П.Б (31) од Битола била пронајдена и одземена дрога, по што лицето е лишено од слобода. На 25...

Црна хроника 24.02.21 | 15:45

Во Чегране приведен дилер осуден на три години затвор

Во село Чегране гостиварско е уапсен дилер  осуден на затворска казна. Полициски службеници денеска околу 11.45 часот во гостиварско Чегране го лишиле од слобода Ф.А.(19)...

Црна хроника 10.02.21 | 14:28

Aрачиновец фатен со 1,5 кг херои и пакетчиња хашиш, марихуана, куршуми…

Во полициска акција во Арачиново, вчера по претреси на две локации, од слобода бил лишен Љ.А.(31) од Арачиново, скопско, кај кого се пронајдени хероин, хашиш, марихуана,...

Црна хроника 03.02.21 | 15:41

Во Битола уапсен дилер на хероин

Полицијата во Битола привела 24-годишен дилер од Битола кај кого бил пронајден хероин. Денеска во Битола бил лишен од слобода В.М. (24) од Битола бидејќи кај него е пронајден...

Црна хроника 27.01.21 | 13:53

Дома имал марихуана, прашкаста и грутчеста дрога и дигитална вага: Уапсен дилер од Велес

Полицијата во Велес на 26 јануари го уапсила 41-годишниот велешанец Љ.Т. поради сомнение дека сторил кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на наркотични...

Црна хроника 22.01.21 | 10:54

Во изнајмен стан во Центар скопјанец си ја чувал залихата

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт до Основниот кривичен суд Скопје, против 28-годишен скопјанец кој го сторил кривичното дело „неовластено...

Црна хроника 06.01.21 | 19:31

Попладнево во Скопје уапсен дилер баран за издржување казна затвор од пет години

Денеска во попладневните часови, скопската полиција врз основа на издадена потерница од Основниот суд го уапсила 38-годишниот И.Б. Од МВР информираат дека приведениот...

Калеидоскоп 11.12.20 | 14:44

Бил дилер само 10 минути: Само што излегол од дома да се сретне со првите клиенти полицијата го уапсила

Зико Олдам (20) од Велика Британија може да се пофали дека е човекот кој се занимавал со трговија со дрога најкратко време во светот. Олдам беше уапсен минатата година...

Црна хроника 26.11.20 | 11:27

Уапсен албански дилер на марихуана во струшко

Полицијата уапсила дилер на дрога од Албанија од кого запленила марихуана. Акцијата е спроведена во струшко по претходно добиени оперативни сознанија. Полициските...

Црна хроника 16.11.20 | 11:32

Беше фатен со околу 8.000 таблети, марихуана и пари – притвор за дилерот од Битола

Судот во Битола го прифати предлогот на обвинителството и му определи 30 дневен притвор на битолчанецот, во чиј дом беше пронајдена поголема количина наркотична дрога,...

Црна хроника 14.11.20 | 10:31

„25г од убавото“: Фатен дилер од Влае, МВР сподели фотографии од заплената

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со СВР Скопје вчера околу 17 часот во скопската...

Црна хроника 06.11.20 | 08:58

Ја чувал во пакети и патни торби: Приведен дилер на кој МВР му заплени 50 килограми марихуана

Педесет килограми марихуана биле запленети синоќа во неготинско, при што приведен бил 29-годишниот Е.Е., соопштија утрово од МВР. (фото: МВР) Во рамките на засилените мерки...

Црна хроника 25.10.20 | 12:28

Приведен дилер во Кичево: Запленети кокаин, „Порше“ и „Цитроен“

Полициски службеници од Кичево привеле дилер на дрога во Кичево при што заплениле над 100 грама кокаин и други предмети. На 24 октомври околу 20.20 часот на булеварот Ослободување...

Црна хроника 01.10.20 | 23:27

Притвор за дилер од Битола, бил фатен со хероин

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против 32 – годишен битолчанец кој неовластено држел наркотична дрога хероин, со што го сторил кривичното дело...

Црна хроника 25.07.20 | 10:52

Падна скопски дилер

Вчера во перидот од 15.50 до 17.45 часот, врз основа на судска наредба, полициски службеници од СВР Скопје извршиле претрес во домот на А.К.(35), соопшти МВР. При претресот биле...

Балкан 12.06.20 | 09:15

Во Романија уапсен дилер со лична карта на име Роберт Де Ниро

Романската полиција уапси дилер на дрога со лажна лична карта со името и фотографија на холивудскиот глумец Роберт де Ниро. Во документот се наведува дека „Де Ниро“...

Црна хроника 17.03.20 | 09:45

Обвинение за 20-годишен дилер од Скопје

Скопското обвинителство поднесе обвинение против едно лице, на возраст од 20 години, кој го товари за кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет наркотични...

Црна хроника 11.03.20 | 11:45

Месец дена притвор за млад скопски дилер

Основното јавно обвинителство – Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против 24-годишен скопјанец, поради основано сомнение дека го извршил кривичното...