Ознака: Демир Капија
Црна хроника 25.04.21 | 18:29

Демиркапиец ги малтретирал сопругата и малолетното дете

Вчеравечер во 03.15 часот, полициски службеници од Полициската канцеларија Демир Капија го лишиле од слобода С.П.(33) од Демир Капија, затоа што се однесувал агресивно кон...

Калеидоскоп 24.04.21 | 13:55

Грозоморен чин: Обесиле мало куче во Демир Капија и го оставиле да виси

Грозоморни фотографии, објавени на социјалните мрежи ги згрозија жителите на Демир Капија. Фејсбук-страницата Шепасти Ентузијасти објави слики од мало куче обесено...

Македонија 04.04.21 | 16:13

Од ковид-19 почина поранешниот градоначалник на Демир Капија Трајче Димитриев

Како последица на вирусот ковид-19, почина поранешниот градоначалник на Демир Капија, Трајче Димитриев, кој во два наврата по два мандата раководеше со демиркаписката...

Здравје 14.01.21 | 18:08

98-годишниот дедо Киро од Демир Капија излекуван од ковид-19 ја напушти Инфективната клиника

По дваесет дена лекување, инфективната Клиника денеска ја напушти еден од најстарите пациенти досега излечен од Ковид 19 – 98 годишниот Киро Ристов од Демир Капија, објави...

Црна хроника 29.09.20 | 10:20

Плантажа со марихуана откриена во Демир Капија, двајца приведени

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со СВР Велес во местото Јаворица, Демир Капија,...

Калеидоскоп 12.09.20 | 10:54

Млада докторка создаде природен рај крај Демиркаписка Клисура

Таа е млада, тазе докторка, прекрасна личност, има една од најубавите градини во Тиквешко и пошироко, на само неколку метри од Демиркаписка Клисура и со поглед кон каменото...

Црна хроника 11.08.20 | 20:00

Уапсен вработен во Заводот во Демир Капија: Допирал и бакнувал девојка – штитеничка во Домот

Вработен во Специјалниот завод во Демир Капија е приведен откако бил фатен на дело како допира и бакнува девојка згрижена во домот Во Заводот во Демир Капија се згрижени...

Македонија 15.07.20 | 20:16

Неготино со 63 отсто одѕив до 19 часот, Демир Капија 62,31, Росоман 59,5 и Кавадарци 56,5

Според податоците на општинските изборни комисии до 19 часот излезноста на денешните предвремени парламентарни избори во Неготино изнесува 63 отсто, во Демир Капија...

Македонија 26.06.20 | 18:34

Мицкоски: Нема да има политичка каста над народот, сите мора да бидат еднакви пред законот

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Александар Николоски, носител на изборна единица 4 ја посетија Демир Капија и остварија средба со мештаните....

Македонија 16.06.20 | 13:08

Нови случаи на Ковид-19 во Тиквешко

Два нови случаи на корона вирус се регистрирани во Тиквешијата. Се работи за здравствена работничка од Кавадарци на возраст од 25 години, и маж на возраст од 28 години...

Сервиси 28.01.20 | 11:02

Магла утринава има во Скопје, Тетово, Куманово, Штип и Демир Капија

Магла утринава има во Скопје, Тетово, Куманово, Штип и Демир Капија, а магливо е и во Струмица. Синоптичарите за денеска најавуваат променливо облачно со сончеви периоди...

Црна хроника 01.11.19 | 18:31

Сообраќајка кај Демир Капија открила 14 мигранти

Вчеравечер во 22 часот на автопатот Гевгелија – Скопје, кај тунел во близина на Демир Капија, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ауди“ и товарно...

Црна хроника 11.09.19 | 12:52

Украден сеф од винарија во Демир Капија

Украден е сеф од винарија во Демир Капија. Кражбата е извршена ноќта меѓу понеделникот и вторникот. Ноќта на 9 кон 10 септември во СВР Велес било пријавено дека е извршена...

Сервиси 04.09.19 | 17:00

Времен режим на сообраќај поради изградба на новата патарина кај Демир Капија

Времен режим на сообраќај до 2 март ќе има на магистралниот пат Неготино-Гевгелија, кај наплатната станица Демир Капија, соопшти попладнево Авто мото сојузот на Македонија. Причината...

Сервиси 07.08.19 | 15:00

Во Демир Капија е измерена највисоката температура во земјава

Највисоката температура во земјава од 45,7 степени е измерена во Демир Капија на 24 јули 2007 година. Тоа лето се регистрирани и 45,3 степени во Гевгелија, 43,5 во Штип и 43,3 степени...

Црна хроника 31.07.19 | 09:57

Судир на три возила кај Демир Капија, повредени двајца српски и двајца македонски државјани

На автопатот Демир Капија-клучка Миравци во 01,20 часот по полноќ било пријавено дека се случила сообраќајна незгода помеѓу три патнички возила, во која со повреди се...

Црна хроника 22.06.19 | 10:59

Воз кај Демир Капија удри во мигрант, мажот починал на место

Едно лице загина синоќа во железничка несреќа кај Демир Капија, соопштија денеска од МВР. Вчеравечер во 22,50 часот било пријавено дека товарен воз кој се движел во правец...

Семејство 07.05.19 | 19:59

Тој Турчин, јас Србинка: Ова се Ромео и Јулија од Неготино

Тоа беше забранета, ама вистинска љубов. Тој Турчин, јас Србинка по националност. Бидејќи не ни дозволуваа да се сакаме, решив да одам бегалка за него. Ја продадовте ќерката...

Црна хроника 22.04.19 | 18:58

Починатиот од Тимјаник всушност бил застрелан

Првичните сознанија на Oбвинитeлccвoтo говорат дека во пoчинaтoтo лице во Демиркаписко, кое беше пронајдено во саботата навечер, е пyкано со oгнeнo opyжје. Државното јавно oбвинитeлcтвo...

Сервиси 28.02.19 | 08:56

Денеска и утре без струја тунелите кај Демир Капија

Денеска и утре ќе се изведуваат градежни работи при поставување на индуктивни јамки за броење на возила на Автопат А1, делница Градско-Неготино за што ќе се изврши промена...