Ознака: дедо
Семејство 22.04.20 | 09:36

Д-р Кон: Бабите и дедовците уште некое време нема да смеат да ги гушнат и бакнат внуците

Некои навики ќе мора да се променат, исто како министерот за здравство Венко Филипче, предупредува и примариус д-р Предраг Кон, епидемиолог и началник на единицата за...

Калеидоскоп 01.04.20 | 23:39

Фотографија на која никој не остана имун

Фотографијата која веднаш доби над милион лајкови е направена во ирскиот град Дргоеда. Ова е малиот Фаолин, по галски „мал волк“, кој имаше само неколку дена кога неговиот...

Црна хроника 16.01.20 | 10:58

Дедо си го згазнал петгодишниот внук додека го паркирал автомобилот

Петгодишно дете се здобило со тешки повреди додека неговиот дедо паркирал автомобил во двор од куќа. Случајот информира МВР, е пријавен пред вчера попладне, а случен...

Црна хроника 13.01.20 | 10:36

Кумановец во куќата на дедо му криел марихуана, амфетамини и хашиш

Основното јавно обвинителство Куманово поведе постапка за едно лице, 24-годишен кумановец, поради постоење на основано сомнение дека сторил кривично дело Неовластено...

Свет 25.12.19 | 10:34

Дедо ограбил банка, по што ги фрлал парите на улица и викал „Среќен Божиќ!!

Возрасен маж со бела брада и мустаќи ограбил една банка во Колорадо Спрингс во САД. Украдените пари потоа возрасниот маж почнал да ги фрла по улица и на случајните минувачи...

Калеидоскоп 09.11.19 | 10:04

Баба обвинета за убиство зошто не починала заедно со сопругот

Осумдесетгодишната Мејвис Еклстон се соочува со обвинение за убиство, откако лекарите ја спасиле по обидот за самоубиство. Бабичката и нејзиниот сопруг Денис (81) одлучиле...

Семејство 10.10.19 | 08:48

Патувал од Норвешка на Флорида за да го изненади дедото, а тој го убил

Норвежанецот Кристофер Берган сакал да го изненади таткото на сопругата, кој живее на Флорида и да му го честита 61. роденден. Норвежанецот тргнал на пат од Норвешка за...

Калеидоскоп 08.10.19 | 10:19

Битолчанец украде стол од пред локал, сопственикот го бара за да му го даде и другиот

Во петокот, во околу 02:30 часот по полноќ, од пред еден локал во Битола, маж украл стол, оставен пред самиот локал. Кражбата на столот била снимена од безбедносната камера,...

Семејство 03.10.19 | 08:14

Ако ова не е љубов, не знам што е

Не верувајте кога велат дека со годините љубовта исчезнува во станува навика. Баба и дедо во градски превоз покажале дека и после многу децении заеднички живот, љубовта...

Калеидоскоп 03.09.19 | 17:46

Хит писмо на Јован од кај баба и дедо: Вадете ме од овде!

Деновиве на социјалните мрежи многу брзо се шири писмо кое пред 11 години момче од Србија го испратило до своите родители додека било оставено на престој кај неговите...

Калеидоскоп 12.06.19 | 09:40

Кили стана дедо

Актерот Кирил Поп Христов – Кили стана дедо. Неговата помала ќерка Јоана, која ја има во бракот со сопругата Гордана, на свет донесе момче на кое му го даде името Аниш...

Црна хроника 10.06.19 | 16:05

Дедо со нож го нападнал внукот

Вчера околу 15.20 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„8-ма Велешка Бригада“, во дворот од неговата куќа, А.Р.(75) со нож му нанел повреда на неговиот внук А.В.(28) од...

Семејство 28.04.19 | 19:22

Дино Раѓа: Кој зет си ги сака бабата и дедото – ај дедото, ама бабата?!

Иако борбен на теренот, Дино Раѓа (52) е мекуш во срцето, особено кога се работи за семејството. Хрватскиот пензиониран кошаркар на социјалните мрежи редовно објавува...

Црна хроника 20.03.19 | 15:34

Му рекол дека е од Социјалното и дошол да му помогне

На 19 март во СВР Битола, Г.П. од Битола пријавила дека истиот ден во 11.30 часот на улица „Батаљон Стив Наумов“ нејзиниот татко Н.П.(73) од Битола бил измамен од непознато...

Црна хроника 19.02.19 | 11:44

Такси возило удрило дедо и внук на пешачки премин во Штип

Такси возило утрово удри во двајца пешаци на пешачки премин во централното градско подрачје во Штип. Пешаците, кои биле дедо и внук, се здобиле со телесни повреди. Несреќата...

Македонија 13.02.19 | 13:21

Кирацовски за дедото вработен во ЕЛЕМ: Не е некоја солидна работа со која може човек да се пофали

Вработувањата во ЕЛЕМ на роднини и блиски на партиски и државни функционери не сопираат. Овојпат и таткото на сопругата на генералниот секретар на СДСМ, Александар...

Македонија 13.02.19 | 10:09

Како да е виц: Кирацоски сега го вработи дедото во ЕЛЕМ, претходно и бабата

Нема крај на скандалите со непотизмот во државните институции. Посебни се и ги бива: ЕЛЕМ се наполни со ќерки и синови – струјата мора да поевтини „Економски Лидер“...

Семејство 04.02.19 | 23:32

Пијани баба и дедо го чувале едногодишниот внук, го ставиле во печка на дрва и го испекле

Единесетмесечно бебе било запалено во рерна во која го ставиле пијани баба и дедо во Русија додека мајката била отсустна. Викторија Сагалаков (20) синот Максим го оставила...

Вести 31.01.19 | 15:45

Трагедија во Скопје: Ги нашол своите баба и дедо мртви во када

Трагична смрт за две лица во текот на вчерашниот ден се случила во Скопје. Лице пријавило дека ги нашло починати во када своите баба и дедо. Најверојатно починале од...

Црна хроника 30.01.19 | 10:32

92-годишен дедо прегазен на улица во Скопје

Вчера во 15.10 часот на крстосница од улица „Банско“ и улица „Рилски Конгрес“ во Скопје, патничко возило „даеву матиз“ со скопски регистарски ознаки, управувано од...