Ознака: дарио ивановски
Останати спортови 09.05.24 | 11:23

Дарио Ивановски е првиот македонски спортист кој избори пласман на ЛОИ во Париз

Македонскиот рекордер во маратон и најдобриот македонски атлетичар на сите времиња, Дарио Ивановски е првиот македонски спортист кој избори пласман на Летните Олимписки...

Живот 23.02.24 | 11:58

Пендаровски се сретна со маратонецот Дарио Ивановски

Претседателот Стево Пендаровски во Градскиот парк во Скопје се сретна со маратонецот Дарио Ивановски кој пред неколку дена постави нов македонски рекорд на маратонот...

Останати спортови 22.02.24 | 18:27

Претседателот Пендаровски се сретна со маратонецот Дарио Ивановски

Претседателот Стево Пендаровски денеска во градскиот парк во Скопје се сретна со маратонецот Дарио Ивановски кој пред неколку дена постави нов македонски рекорд на...

Останати спортови 04.03.23 | 17:24

Ивановски последен во квалификациите на 3.000 метри на ЕП во сала

Најдобриот македонски атлетичар Дарио Ивановски имаше ужасни квалификациите за трката на 3.000 метри на Европското првенство (ЕП) во сала во Истанбул. Ивановски заврши...

Останати спортови 15.08.22 | 16:14

Нашиот маратонец не ја заврши трката на ЕП

Македонскиот атлетичар Дарио Ивановски не ја заврши маратонската трка, која попладнево донесе неизвесна завршница и триумф на домашниот натпреварувач Рихард Рингер...

Останати спортови 03.07.22 | 21:52

Ивановски со нов македонски рекорд на 5.000 метри до осмо место на МИ!

Најдобриот македонски атлетичар Дарио Ивановски имаше многу добар настап на Медитеранските игри (МИ) во Оран, каде што го освои осмото место на трката на 5.000 метри. Ивановски...

Останати спортови 19.06.22 | 13:02

Сребрен медал за Ивановски на Балканското првенство во атлетика

Македонскиот атлетичар Дарио Ивановски продолжи со успешните настапи на меѓународна сцена, освојувајќи го сребрениот медал на трката на 5.000 метри на Балканското првенство,...

Останати спортови 08.05.22 | 12:14

Дарио Ивановски постави нов рекорд на „Скопје трча 10км“

Продолжува доминацијата на Дарио Ивановски на „ХалкЕко Скопје трча“ на 10 километри, кој по шести пат успеа да слави и да постави нов рекорд. Нашиот атлетичар трката...