Ознака: ЦО
Македонија 26.11.21 | 21:20

Заврши седницата на Централното претседателство на Алтернатива, почна заседанието на ЦО на СДСМ

Централното претседателство на Алтернатива по тричасовна дебата ја заврши седницата зад затворена врата на која се решаваше дали партијата ќе се приклучи кон Владата...

Македонија 16.06.19 | 15:41

Заев: Ќе има пријатни изненадувања на ЦО на СДСМ во Охрид

Премиерот Зоран Заев, кој воедно е и претседател на Социјалдемократскиот сојуз, денеска од Преспа најави пријатни изненадувања на состанокот на Централниот одбор на...

Македонија 16.06.19 | 14:17

ЦО на СДСМ вечер ќе одлучува за новото партиско раководство и за најавената „метла“

Денеска со почеток од 16 часот во салата во хотелот „Инекс Горица“ во Охрид ќе се одржи деветтата седница на Централниот одбор на СДСМ. На седницата ќе се дебатира за...

Македонија 26.05.19 | 22:02

Новите потпретседатели на СДСМ ќе се бираат на 9 или на 16 јуни

Нова седница на ЦО на СДСМ треба да се одржи на 9 или на 16 јуни на која ќе се одберат замени на разрешените потпретседатели – Дамјан Манчевски, Фросина Ременски, Петре...

Македонија 26.05.19 | 19:17

Николовски на местото од Кирацовски во СДСМ?!

Според неофицијални информации на ТВ21, вечерва на ЦО на СДСМ, Заев ќе разреши пет-шест министри, а министерот за земјоделие Љупчо Николовски деновиве ќе поднесе оставка,...

Македонија 26.01.19 | 15:31

Државни возила во партиска служба: Ситe функционери на СДСМ на ЦО со службени коли

На синоќешниот состанок на Централниот одбор на владејачката СДСМ, сите државни функционери дошле со државни возила – открива новинарот на ТВ 21, Фуркан Салиу. ВО СЛУЖБА...