Ознака: бренд
Економија 16.09.20 | 13:47

Заев најави дека во октомври ќе се разговара за имињата на брендовите од Македонија и Грција

Во октомври треба да има средба на коморите од Македонија и Грција, а експертска група ќе работи на проблемот околу имињата на брендовите на продоизводите. Како што...

Македонија 07.07.20 | 12:15

Николоски: Обновата предвидува градење на бренд Macedonia, потребна е агресивна промоција во странство

Во однос на минималната плата ние не сакаме вештачки да поставуваме граници кои што после тоа стопанството ќе може или нема да може да ги постигне. Напротив, тоа треба...

Кариера 17.04.19 | 14:10

Денеска во „Јавна соба“ на кафе со Роланд

Поставување на бренд на пазарот е темата на денешното кафе со екпертот Роланд, на која ќе се дискутира во „Јавна соба“ со почеток од 18 часот. Што е бренд и како може да...

Сцена 19.02.19 | 11:37

Ким, Клои и Кајли поднеле барања за брендирање на имињата на нивните деца

Ким и Клои Кардашијан и Кајли Џенер поднеле документација со кои бараат имињата на нивните деца да се заштитат како трговски марки. Со тоа, имињата Норт, Сент, Чикаго,...