Ознака: бојан јовановски
Македонија 25.02.22 | 14:21

Судот не ги прифати како доказ разговорите на Заев со Боки 13

Судот на денешното рочиште не прифати ниту еден доказ на одбраната во случајот „Меѓународен сојуз“. Одбраната на Бојан Јовановски за „Република“ објаснува дека денеска...

Македонија 25.02.22 | 12:13

Дали меѓу нив се и разговорите меѓу Заев и Боки?: Судот делумно ги прифати на доказите на одбраната во „Меѓународен сојуз“

Судечкиот совет во случајот „Меѓународен сојуз” делумно ги прифати предлозите на странките за дополнение на доказна постапка. Обвинителството во ова фаза побара...

Македонија 11.02.22 | 13:08

Напнато во судница, Боки остро до судијката: Ова е скандал, Се правдате поради моето писмо

Расправија помеѓу Бојан Јовановски и Сашо Дукоски со судијката Софче Ефремова за тоа дека во судот беше отворен хард дискот со ватспап комуникацијата на Боки. Тие реагираат...

Македонија 11.02.22 | 08:42

Боки денеска од судијката ќе бара да му го врати мобилиниот и да го донесе Заев на суд

Денеска во Кривичниот суд ќе се одржи рочиште за случајот „Меѓународен сојуз“. Ова рочиште доаѓа по писмото што првообвинетитот Бојан Јовановски го испрати до претсдателот...

Македонија 09.02.22 | 11:04

Боки 13 со ново писмо: Донесете ги во суд Зоран и Вице Заев, Русковска, Богоев, Царовска и Кирацовски

Бојан Јовановски испрати ново писмо од затворот Идризово, овојпат адресирано до претседателот на Кривичниот суд Иван Џолев, до судијката во случајот „Меѓународен...

Македонија 08.02.22 | 15:06

Чија безбедност е загрозена?: На „Република“ не и дозволија да направи интервју со Боки во затвор од безбедносни причини

Министерството за правда и Управата за извршување санкции не и дозволија на „Република“ да влезе во затворот „Идризово“ и да направи интервју со Бојан Јовановски.Во...

Македонија 05.02.22 | 21:55

Кому е наменета „чест е чест, а власт е власт“: Боки од затвор објави стихови од „Не ломите ми багрење“ на Балашевиќ

Бојан Јовановски пред неколку часа објави „стори“ на Инстаграм. На видеото Боки цитира стихови од познатата песна на Балашевиќ „ Не ломите ми багрење“ Верувам ценета...

Македонија 03.02.22 | 09:05

Боки 13: Наскоро ќе излезе доказ какви верзии пишувала Русковска за „27 април“ и какви корекции правела за време на истрагата

Бојан Јовановски во вчерашното писмо ја начна и темата за случајот „27 април“ и за тоа како обвинителката за организиран за организиран криминал Вилма Русковска ја...

Македонија 02.02.22 | 19:54

Заев му договарал на Луковски средба со Рашковски

Во денешното обраќање на Бојан Јовановски тој се осврнува и на односот кој го имале со сега покојниот Жарко Луковски и на неговата комуникација со Зоран Заев. Боки тврди...

Македонија 02.02.22 | 18:33

Боки до Спасовски: Оливер ти знаеше се, баш се, со тебе најмногу комуницирав на „what’s app“

Бојан Јовановски во денешното писмо го потсетува министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски дека знае буквално се и оти со него најчесто комуницирал. Оливер ти...

Македонија 02.02.22 | 17:34

Боки ја прашува Русковска: Зошто сте ги копирале податоците од мојот телефон на USB пред да бидат избришани за официјална законска употреба?

Бојан Јовановски денеска во писмото до обвинителката Вилма Русковска постави неколку прашања до неа поврзани со неговиот мобилен телефон.Во него има комуникација...

Македонија 02.02.22 | 12:11

„Абе ти кажи што треба јас ќе изгурам бргу“: Николовски му ветувал на Боки дека ќе прeнамени земјоделско во градежно земјиште

Бојан Јовановски во писмото до Зоран Заев го потсетува на работењето на еден од неговите омилени минисстри Љупчо Николовски.Боки го прашува Зоки како Николовски повторно...

Македонија 02.02.22 | 11:09

Боки им пиша од затвор на Заев и Русковска: Вилмич, ти си должна согласно закон да ги гониш припадниците на кланот Заеви

Бојан Јовановски испрати писмо до Зоран Заев, Љубомир Јовевски, Вилма Русковска, Љупчо Николовски, Оливер Спасовски.Повод за обраќањето е  е изјавата на обвинителката ...

Калеидоскоп 16.01.22 | 20:33

Боки 13 со стил и во ќелија – стокмен на роденденска забава во Идризово

Се ојави фотографија од Бојан Јовановски, познат како Боки 13, осуден за случајот Рекет. На социјалните мреќи кружи фотка на која Бојан 13 и неговите цимери во КП Идризово...

Македонија 04.01.22 | 11:52

Закани, рекет, нарачување убиства: Сведоштвата на Бојан Јовановски и татко му не се доволни Заев да биде повикан на распит во Обвинителство

За само неколку дена Бојан Јовановски и неговиот татко изглегоа со сведоштва за директна вклученост на Зоран Заев во случајот „Рекет“. Двајцата Јовановски, едниот...

Македонија 03.01.22 | 20:11

Таткото на Боки 13: Заев го контролира судството и обвинителството, тој стои зад рекетот

Миле Јовановски, таткото на Боки 13 во интерву за А1он“ вели оти е убеден дека поранешниот премиер Зоран Заев го контролира судството и обвинителството и дека тој стои...

Македонија 03.01.22 | 10:50

Јовески тврди дека ОЈО постапува по кривичните пријави на Боки-13

На Бојан Јовановски (Боки 13) во неколку наврати му е овозможено на записник во Основното јавно обвинителство Скопје да ги изложи обвинувањата за повеќе лица, да поднесе...

Економија 27.12.21 | 13:44

Молк од Заеви по писмото од Боки за рекет во РЕК Битола

Бојан Јовановски, осуден сопственик на телевизија за случајот „Рекет“, во отворено писмо посочува и обвинува дека семејството на Зоран Заев од секој тендер на РЕК...

Естрада 26.12.21 | 16:56

Синот на Марина Туцаковиќ: Мајка ми имаше неколку вистински пријатели, еден од нив е Боки 13

Синот на познатата Марина Туцаковиќ, Милан Лаца Радуловиќ за прв пат на телевизија откри непознати детали од периодот кога Марина дознала дека има опасна болест. –...

Македонија 25.12.21 | 18:01

Во суштината на професијата односи со јавноста на Забрчанец му било да ги контролира медиумите

Советникот за односи со јавноста во Кабинетот на премиерот Марјан Забрчанец, кој има посложен назив на позицијата отколку што има формално образование, вели дека Бојан...