Ознака: биланс
Калеидоскоп 30.08.20 | 11:15

Бројот на смртни случаи по експлозија во Бејрут се искачи на 190

Бројот на загинати од масовната експлозија во Бејрут која се случи на 4-ти август се искачи на 190, според најновите владини податоци објавени во неделата. Во меѓувреме,...

Балкан 27.11.19 | 10:13

Расте смртниот биланс, продолжува потрагата по преживеаните

Во текот на ноќта продолжија спасувачките операции во Албанија, каде во вчерашниот силен земјотрес загинаа најмалку 25 лица. Во најсилниот земјотрес кој ја погодил таа...

Балкан 26.11.19 | 12:43

Бебе извлечено од под урнатините, билансот на мртви се искачи на 14

Во силниот земјотрес што утринава ја погоди Албанија, според најновите податоци за жртвите објавени од албанското Министерство за одбрана, загинаа 14 лица, од кои најмалку...

Балкан 26.11.19 | 11:48

Десетгодишно девојче меѓу загинатите: Засега 9 мртви, повеќе од 325 повредени лица

Најмалку девет лица загинаа, а 325 се повредени во силниот земјотрес со јачина од 6,4 степени по Рихтеровата скала, кој утрово ја погоди Албанија. Земјотресот предизвика...

Црна хроника 01.11.19 | 09:24

Три лица потешко повредени во сообраќајки во Скопје

Еден велосипедист и двајца пешаци се здобиле со тешки телесни повреди, а четири лица со лесни телесни повреди во шест од вкупно 10 сообраќајни незгоди што се случиле...

Црна хроника 31.10.19 | 09:38

Дванаесет сообраќајки во Скопје, повредени девет лица

Еден пешак и еден возач на патничко возило се здобиле со тешки телесни повреди, а седум лица се полесно повредени во шест од вкупно 12 сообраќајни незгоди што се случиле...

Црна хроника 24.10.19 | 09:05

Четворица тешко повредени од кои двајца велосипедисти во сообраќајки во Скопје

Двајца велосипедисти и двајца сопатници во патничко моторно возило биле тешко повредени во четири од вкупно 17 сообраќајни незгоди случени во текот на изминатите два...

Балкан 22.09.19 | 09:12

Oштетени 109 куќи, седум станбени згради, повредени 68 лица

Министерката за одбрана Олта Џачка во изјава за медиумите доцна синоќа го презентираше првичниот извештај за последиците од двата силни земјотреса што вчера попладне...