Ознака: бесплатно
Македонија 16.04.21 | 12:11

Нема веќе бесплатно испитување на антитела во Институтот, ќе се плаќа по 736 денари

Нема веќе бесплатно испитување за присуство на антитела на Институот за имунобиологија и хумана генетика во Скопје. Од вчера за оваа услуга граѓаните ќе плаќаат приватно...

Скопје 30.12.20 | 12:10

Бесплатно паркирање во Центар за Нова година и Божиќ

По повод претстојните новогодишни празници од општина Центар ги известуваат граѓаните дека на 31.12.2020 година (четврток) отворените и затворените паркиралишта со кои...

Македонија 02.11.20 | 14:34

Пристигна три илјади од донираните 13. 000 брзи тестови, тестирањето со нив е бесплатно

Денеска во Министерството за здравство пристигна 3000 тестови, дел од донацијата од 13 000 брзи тестови кои се најнова технологија со која за 15 минути се утврдува дали кај...

Македонија 23.04.20 | 16:30

Гостиварскиот пазар ќе се отвори во вторник, бесплатно ќе се делат маски

Големиот пазар во Гостивар од вторник ги отвара вратите за продавачите и купувачите. Отварање на пазарот го најави градоначалникот на Општина Гостивар на последниот...

Балкан 05.12.19 | 10:30

Од 1 јануари бесплатни градинките во Нови Сад

Од 1 јануари 2020 година трошоците за престој на деца во градинките во Нови Сад целосно ќе ги покрива градската управа. Родителите веќе нема ништо да плаќаат. Престојот...

Свет 04.11.19 | 10:34

Поради разликите во платите во ЕУ, жените од денес до крајот на годината работат бесплатно

Разликата во просечната заработка на мажите и жените во Европската Унија значи дека од 4 ноември до крајот на годината жените ширум Унијата ќе работат бесплатно, предупреди...

Скопје 04.10.19 | 13:42

Утре бесплатно возење во автобусите на ЈСП

По повод манифестацијата „Бела ноќ“, граѓаните утре ќе можат да го користат јавниот превоз бесплатно, информираат од Јавното сообраќајно претпријатие – ЈСП. Бесплатниот...

Твитови 20.12.18 | 14:30

На скопјани бесплатно никако


Здравје 15.12.18 | 22:58

Шминкерката Ивана бесплатно им црта веѓи на жените болни од рак

Ивана Атанасовсма-Николовска е козметичарка и шминкерка која на жените кои се на хемотерапија или боледувааат им подарува бесплатно јапонско исцртување на веѓи, пишува...

Свет 06.12.18 | 16:02

Бесплатен превоз низ цел Луксембург

Владата на Луксембург планира од следното лето да го укине плаќањето на превоз во возовите, трамваите и автобусите и со тоа да стане прва земја во светот со бесплатен...