Ознака: базар
Мода и убавина 08.05.24 | 08:46

Базар на „second hand“облека, накит, книги и детски играчки во Јавна соба

Трендот во големите градови и културата е рециклирање и рекреирање веќе на постојното. Колку понапредни општествата, толку повеќе се рециклира, се води сметка за животната...

Живот 05.03.24 | 10:53

Од денеска базар со 26 современи ракотворци за Денот на жената

Во пресрет на Меѓународниот ден на жената, од 5-ти до 8-ми март, базар на кој ќе се претстават 26 модерни ракотворци. Креативците кои внесуваат колорит и радост во одбележувањето...

Калеидоскоп 01.03.24 | 09:14

Базар со 26 современи ракотворци за Денот на жената

Во пресрет на Меѓународниот ден на жената, од 5-ти до 8-ми март, Скопје Сити Мол организира осмомартовски базар на кој ќе се претстават 26 модерни ракотворци. Со уникатни...

Економија 21.10.23 | 09:16

Прв базар на мали еколошки бизниси

Во организација на Здружението за еколошка едукација и одржливо живеење „Yes for Less“ и „Јуроп хаус“ Скопје, денеска во „Бистро Комедија“ ќе се одржи првиот базар на...

Мода и убавина 05.03.23 | 12:53

Рачно изработените креации се центар на вниманието на базарот „За сите посебни дами во вашиот живот“

Голем интерес помеѓу посетителите, широки насмевки и љубопитни очи уште на првиот ден од отворањето на петдневниот маркет во пресрет на Меѓународниот ден на жената...

Калеидоскоп 10.02.23 | 09:37

Утре почнува голем базар на современи креации за Денот на вљубените

Утре, во 10 часот се отвора голем Љубовен базар на уникатни уметнички креации во пресрет на Денот на вљубените, во организација на Скопје Сити Мол. Базарот ќе биде отворен...

Калеидоскоп 06.02.23 | 08:57

Базар на современи креации за Денот на вљубените

Во пресрет на Денот на вљубените, од 11 до 14 февруари, Скопје Сити Мол организира голем Љубовен базар на уникатни современи уметнички творби, кои рачно ги имаат изработено...