Ознака: ана бекута
Естрада 23.02.23 | 08:38

Се грижел за имиџот на градот: Градоначалникот на Пула забранил концерт на Кеба и Ана Бекута

Градоначалникот на Пула, Филип Зоричиќ го забрани концертот што требаше да се одржи на 25 март во спортскиот центар во Пула. На концертот требаше да настапат Душко Кулиш,...

Естрада 06.01.22 | 22:33

Поминаа 40 дена: Ана Бекута не може да го преболи Мркоњиќ

Се навршија 40 дена од смртта на српскиот политичар Милутин Мркоњиќ. На Алејата на великаните се собраа неговите најблиски и пријатели. Најтажна беше неговата партнерка Ана...

Музика 12.12.21 | 10:16

Бекута се предомисли: По објавата дека се повлекува, реши да го прави она што најдобро го знае

Пејачката Ана Бекута неодамна остана без долгогодишниот партнер Милутин Мркоњиќ. Првично таа објави дека се повлекува од сите свои активности и настапи, но сега таа...

Естрада 03.12.21 | 13:30

Веднаш по погребот, Ана Бекута реши да се повлече од јавноста

Пејачката Ана Бекута, се огласи по смртта на нејзиниот партнер Милутин Мрка Мркоњиќ и преку соопштение откри дека се повлекува од јавност. -Почитувана српска јавност,...

Естрада 02.12.21 | 12:02

Првата сопруга од која никогаш не се разведе не дојде на комеморацијата на Мркоњиќ

Денеска се одржува комеморација пред погребот на Милутин Мркоњиќ.На комеморацијата во негова чест дојдоа голем број политичари, пејачи, спортисти, роднини… Тука...

Естрада 01.12.21 | 13:28

Од болничкиот кревет повикал адвокат: Мрка тајно го сменил тестаментот и го поделил имотот

Политичарот Милутин Мркоњиќ почина пред неколку дена на 79-годишна возраст, по тешко боледување. Многумина веруваа дека ќе ја победи болеста, а најмногу надеж имаше неговата...

Естрада 01.12.21 | 09:06

Тој ги запозна со Ана Бекута: Mркоњиќ ќе почива до Шабан Шаулиќ

Почесниот претседател на Социјалистичката партија на Србија, Милутин Мркоњиќ, кој ќе биде погребан задутре во Алејата на заслужните граѓани на Новите гробишта во Белград,...

Естрада 29.11.21 | 10:50

Aна Бекута го сонувала погребот на Мркоњиќ

Долгогодишна партнерка на Милутин Мркоњиќ Ана Бекута пред два месеци им се пожалила на колегите на снимањето на „Ѕвезда Гранда“  дека ја сонувала  смртта на Мрка на...

Естрада 28.11.21 | 23:36

„Фала љубави“: Оваа песна Ана Бекута му ја посвети на Мркоњиќ

Ана Бекута и Милутин Мркоњиќ ги врзуваше долгогодишна љубов. Политичарот ја остави сопругата од која никогаш не се развел а пак Ана никогаш не била мажена но има еден...

Естрада 28.11.21 | 11:43

Секој ден од нашата љубов се два дена сеќавање: Бекута со објавата за Мрка ги расплака сите

Ана Бекута се огласи на социјалните мрежи со емотивна фотографија и стих од своја песна, по повод смртта на долгогодишниот партнер Милутин Мркоњиќ Мрка. Српскиот политичар...

Естрада 28.11.21 | 09:02

Жарот меѓу нас беше само поголем: Ова е љубовната приказна на Бекута и Мрка

Вчера почина поранешниот српски министер Милутин Мркоњиќ на 79-годишна возраст, чиј живот последната деценија беше одбележен по љубовта со пејачката Ана Бекута. Милутин...

Естрада 28.11.21 | 08:26

Си замина мојот Милутин: Ана Бекута скршена по смртта на нејзиниот партнер

Милутин Мркоњиќ почина вчера на Институтот за кардиоваскуларни болести Дедиње во Белград, а зад себе ја остави неутешната партнерка Ана Бекута, но и законската сопруга...

Балкан 27.11.21 | 21:16

Почина Милутин Мркоњиќ, партнерот на Ана Бекута

Српскиот политичар, почесен претседател на СПС и пратеник Милутин Мркоњиќ (79) почина денеска во Белград во Институтот за кардиоваскуларни болести „Дедиње“. Мркоњиќ...

Калеидоскоп 18.11.21 | 13:59

Му се влошила состојбата: Партнерот на Ана Бекута е во болница

Милутин Мркоњиќ, почесен претседател на СПС и пратеник се наоѓа во болница откако дошло до нагло влошување на неговата здравствена состојба. Партнерот на пејачката...

Естрада 07.01.21 | 20:52

Сепак и прости: Ова е синот на Ана Бекута што го остави во дом

Српската фолк пејачка Aна Бекута има едно голема траума во живот.Кога таа била млада останала непланирано трудна и поради големата сиромаштија во која се наоѓала таа...

Естрада 17.08.20 | 23:46

Дара Бубамара на роденденот на Карлеуша дојде со најголеми гради

Јелена Карлеуша наполни 42 години и реши во својот дом да направи забава.На неа дојдоа многумона нејзини пријателки и колешки како Ана Бекута.Изостана сопругот Душко...

Калеидоскоп 05.09.19 | 14:25

Поповиќ само ќе го земе камшикот и ќе нѐ третира како робови

Наскоро ќе започне новата сезона на музичкото талент шоу „Ѕвездите на Гранд“, а една од судиите Ана Бекута откри како се чувствува што повторно ќе биде дел од жирито. Не...

Естрада 21.03.19 | 20:54

Невенчаниот сопруг на Ана Бекута – Се запознале во 80-те, а го оставила поради колега

Ана Бекута веќе десет години е во емотивна врска со поранешниот министер Милутин Мркониќ, а јавноста помалку е запознаена со фактот дека пејачката пред Мрка, љубела...