Ознака: Александар Тарабунов
Твитови 02.08.22 | 11:10

Победниците: Она кога мора професионално да се појавиш на настан, но не сакаш да те вмешаат во театарот на предавниците

На истата тема и Богдан Илиевски посвети статус на Фејсбук.

Музика 17.03.22 | 14:21

Штом му се допаѓа на Џамбазов, значи е светска: Слушнете ја новата песна на Тарабунов

Александар Тарабунов вчеравечер ја објави „Празен град“, уште една во низата одлични песни кои музичарот ги создава за својата публика. Првите реакции за „Празен...

Црна хроника 20.02.22 | 16:58

„Со лисици и со буткање во комбе како најголем криминалец“: Тарабунов вчера приведен по настап во Битола

Македонскиот поп пејач Александар Тарабунов, преку социјалните мрежи на јавноста ѝ соопшти дека вчера бил уапсен за време на музичкиот настап во Битола, посветен на...

Музика 11.08.20 | 16:02

Летен хит на Тара – слушнете ја „Дај ми“

Александар Тарабунов – Тара не мирува! Пејачот повторно ги изненади фановите со нова песна, летен хит кој го носи името „Дај ми“. Наместо класичен видео – запис, Тара...

Музика 25.06.20 | 10:42

Слушнете ја новата песна на Тарабунов „Нема крај“

Пејачот Александар Тарабунов – Тара после неколку месеци принудна пауза и музичка илегала поради новонастанатата ситуација со пандемијата со коронавирус конечно...

Естрада 21.12.18 | 13:50

Тара си фати 11 години помлада девојка

Александар Тарабунов е во тајна врска со негова колешка, открива „Ексклузив“. Според нивните извори, пејачот е во врска со 18-годишната Барбара Поповиќ, со која се запознале...