Категорија: Спорт
Фудбал 25.07.20 | 19:30

Пенал за Јуве се суди и на плажа

Во Италија наклонетоста на судиите кон Јувентус се чуствува на секој чекор. Еден навивач на Јувентус го почуствува револтот на своја кожа додека шеташе на плажа во...

Останати спортови 25.07.20 | 18:56

Ја сруши за седум секунди: Ова е најбрзиот женски нокаут

Сениса Естрада синоќа влезе во историјата на спортот со најбрзиот нокаут во историјата на женскиот бокс. Оваа 28-годишна Американка, наречена „супер лоша“ ја доби Миранда...

Фудбал 24.07.20 | 14:05

СМС останува во Лацио, на радост на навивачите

Српскиот фудбалер Сергеј Милинковиќ-Савиќ изјави дека нема намера да го напушти Лацио и дека е среќен во тој клуб. – Јас сум тука среќен. Умот ми е фокусиран на Лацио,...

Фудбал 24.07.20 | 12:21

Играч на „Спорт лајф“ ставил сè на англиската Чемпионшип лига и освоил милион!

Среќно и со милионска добивка заврши драмата во англиската Чемпионшип лига за играчот на „Спорт лајф“ во Скопје-Центар. Типувал само на 12 натпревари од последното...

Фудбал 24.07.20 | 12:14

За Лига Европа не им се исплати: Јунајтед ќе се засилува ако игра во ЛШ

Раководството на Манчестер Јунајтед ги замрзна сите планови за трансфер, сè додека не се знае дали клубот ќе се натпреварува во групите на Лигата на шампионите во следната...

Фудбал 24.07.20 | 12:02

Тренерот на Јуве за пропуштената прва меч топка

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, имаше интересно објаснување за поразот од 1:2 на гостувањето кај Удинезе на „Дачиа Арената“ во 35-то коло од Серија А. „Бјанконерите“...

Фудбал 24.07.20 | 09:22

Изгледа моќно: Ова е новиот дрес на ПСЖ

Францускиот фудбалски шампион, Пари Сен-Жермен, претстави нов комплет на опрема во кој екипата ќе настапува на домашен терен во сезоната 2020/21. Црвената лента повторно...

Фудбал 24.07.20 | 08:28

Нашиот Несторовски му ја расипа прославата на Јувентус

Фудбалерите на Јувентус загубија на гости од Удинезе со резултат 2:1 (0:1), во дуел 35-тото коло од Серија „А“, пропуштајќи ја првата можност да ја освојат деветтата последователна...

Фудбал 23.07.20 | 21:50

Фудбалерите се на потег: Најзгодната италијанска спортска новинарка веќе нема момче

Најпознатата спортска новинарка Дилета Леота објави дека веќе нема момче.Таа раскина со боксерот Даниел Скардино бидејќи често беа раздовени.Ова е среќна вест за фудбалерите...

Фудбал 23.07.20 | 19:55

Легендата на Арсенал се враќа во клубот

Легендата на Арсенал, Денис Бергкамп изјави дека е подготвен да се врати во клубот како дел од тренерскиот штаб. Сепак, тој појасни дека тоа е можно само во соодветно...

Останати спортови 23.07.20 | 19:05

Федерер: Среќен сум што сè уште имам страст за тенис

Ако на некој во светот на машкиот тенис му одговара неколкумесечната пауза и прилично неизвесното продолжување на тековната сезона, тогаш тоа е Роџер Федерер, затоа...

Кошарка 23.07.20 | 13:19

ТФТ потпиша со Амир Смит, син на НБА-легенда и некогашен прв пик на драфтот

Дебитатнот во кошаркарската Прва лига, ТФТ потпиша едногодишен договор со Американецот Амир Смит (22), кој игра на позицијата крилен центар. Тој е син на НБА-легендата...

Фудбал 23.07.20 | 09:05

„Никогаш не одат сами“: По пауза од три децении Ливерпул е шампион

По синоќешниот натпреварот од 37. коло од Премиер лигата на кој Ливерпул го совлада Челзи со 5:3, се одржа церемонијата за доделување на шампионскиот трофеј. „Црвените“...

Фудбал 23.07.20 | 09:02

Пандев се поблиску до опстанокот со Џенова

Калчолигашот Џенова е на добар пат да избори опстанок, откако синоќа во градското дерби ја совлада Сампдорија со 2:1. За тимот на Горан Пандев ова беше втор триумф во низа...

Ракомет 22.07.20 | 22:54

И тој рипна во тавче: Столе удри параф на бракот!

Ракометарот Столе Стоилов се ожени. Во исчекување на нивното првото дете, тој и официјално го започна заедничккиот живот со неговата избраничка, младата уметничка Деница...

Фудбал 22.07.20 | 16:05

Матиќ верува дека Манчестер следната сезона може до титулата во Премиер Лигата

Манчестер Јунајтед наскоро ќе биде подготвен да се бори за титулата во Премиер Лигата, според фудбалерот на тимот, Немања Матиќ. По пристигнувањето на играчот од средниот...

Останати спортови 22.07.20 | 15:55

Ако нема вакцина за корона нема да има ни Олимписки игри во Токио

Олимписките игри во Токио, кои се одложени до следното лето, се пос знак прашалник и за 2021 година, ако условите околу пандемијата на коронавирус се како што се сега, рече...

Фудбал 22.07.20 | 14:52

Сега се еден клуб: ФК Тетекс се фузираше со Лабуништа

Фудбалскиот клуб Тетекс од Тетово работи на фузија со фудбалскиот клуб Лабуништа од истоименото струшко село, со што екипата би се натпреварувала во Втората фудбалска...

Фудбал 22.07.20 | 14:01

Задникот во преден план: Георгина целата во црвено и со каранфил во раката

Избраничката на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез ужива во вниманието што и  го подарува нејзниот сакан. Таа позираше во спалната соба облечена во црвен фустан...

Фудбал 22.07.20 | 13:50

Тренерот Артета смета дека Арсенал е таму каде што заслужува-на десетото место

Тренер на Арсенал, Микел Артета, по синоќешниот пораз од Астон Вила во 37. коло од првенството на Англија (0:1), истакна дека на екипата и недостасува свежина. Според него,...