Категорија: Спорт
Ракомет 17.09.20 | 12:48

Цел клуб оди во изолација, дури 16 позитивни на Ковид-19 во тимот на Кирил Лазаров!

По само две одиграни кола од новото ракометно првенство се појавија првите проблеми поврзани со пандемијата со коронавирусот, откако новиот суперлигаш Голден Арт КЛ7...

Кошарка 17.09.20 | 09:27

Лука Дончиќ избран во најдобрата петорка во НБА

Лука Дончиќ направи историски подвиг обезбедувајќи место во најдбрата петорка на сезоната во најсилната кошаркарска лига на светот НБА. Заедно со словенечкото чудо...

Ракомет 17.09.20 | 00:04

Навивачите на Вардар бараат оставка од Алушовски, се бара да дојде Вујо мајсторе

Навивачите на Вардар се разочарани од поразот на Вардар против Мешков Брест. Тие сметаат дека главен виновник е тренерот Алушовски кој испушти гол предност на две минути...

Останати спортови 16.09.20 | 23:00

Новак: Ми беше важно да победам во Њујорк

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер на светот, изјави дека му било важно да победи на почетокот на сезоната на земја по дисквалификацијата од УС Опен во Њујорк. Денес,...

Фудбал 16.09.20 | 22:33

Што се случи во вистинското „Трето полувреме“: На македонски тим му ја одзедоа титулата во бугарската лига

Малкумина знаат дека инспирација за филмот „Трето полувреме“ е вистинска случка која датира од периодот кога Македонија беше под бугарска окупација. Нашиот клуб Македонија...

Ракомет 16.09.20 | 22:22

Алушовски: Мораме уште многу да работиме за да бидеме на потребното ниво

Тренерот на Вардар Стевче Алушовски вели дека неговиот тим направил неколку клучни грешки во последните моменти, а и среќата ги послужи ракометарите на Мешков Брест. „Загубивме...

Ракомет 16.09.20 | 20:55

Вардар тргна со пораз во ЛШ, Алушовски најголем виновник

Европскиот ракометен шампион Вардар доживеа пораз на гостувањето кај Мешков Брест со 24:22 (12:10) во првото коло од новото издание на ракометната Лига на Шампиони. Македонскиот...

Фудбал 16.09.20 | 20:04

Се сеќавате ли на Оли Рен: Сега се меша и во фудбалот

Пандемијата КОВИД-19 најверојатно ќе го чини клупскиот фудбал скоро 14 милијарди долари ширум светот оваа година, што е околу една третина од неговата вредност, изјави...

Останати спортови 16.09.20 | 14:34

Објавен список на социјалните мрежи со одбојкарки од Струмица позитивни на ковид-19

Андон Василев од одбојкарскиот клуб „Виктори Волеј“ од Струмица ќе бара одговорност од лицето што креирало листа со имиња на одбојкарки кои се позитивни на ковид-19. Од...

Фудбал 16.09.20 | 12:27

Сосема непрепознатлив: Матеја Кежман со радикална промена на изгледот

Последните објавени фотографии на Матеја Кежман, прикажуваат сосема различна слика од тоа што беше поранешниот напаѓач на Партизан, ПСЦ, Челзи, Атлетико Мадрид, ПСЖ,...

Фудбал 16.09.20 | 10:00

Kуман демантира дека има конфликт со Меси

Тренерот на Барселона, Роналд Куман изјави дека нема никаква врска со конфликтот на Лионел Меси со управата на клубот. – Во суштина, оваа ситуација ме измина. Во најголем...

Кошарка 16.09.20 | 09:16

Денвер се врати од мртвите и ќе игра во конференциското финале

Кошаркарите на Денвер нагетс ќе играат во финалето на Западната конференција откако ноќеска го победија тимот на Лос Анџелес клиперс со 104:89 во седмиот натпревар од...

Останати спортови 15.09.20 | 23:59

Србија ја има најзгодната селекторка

Во тенисот се најзгодните девојки без разлика дали на теренот или до него. Една од нив е и Татјaна Јечменица.Таа е селекторка на српската репрезентација во тенис. Татјана...

Фудбал 15.09.20 | 23:24

Се најде клуб: Бејл оди кај Мурињо

Реал Мадрид веројатно ќе успее да се „ослободи“ од Герет Бејл! Велшанецот беше остранет од од маркетинг кампањата за нови дресови, скоро ништо со неговиот лик или име...

Фудбал 15.09.20 | 23:18

Дарко Панчев им прати извршител, ФК Вардар „блокиран“ за 60 илјади евра

Тешките денови на Вардар од финансиски план, стануваат уште потешки откако деновиве сметката на „црвено-црните“ е блокирана поради долг кон Дарко Панчев, поранешниот...

Фудбал 15.09.20 | 22:13

Ништо од преминувањето на Суарез во Јувентус, а еве и зошто

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Луис Суарез нема да се пресели во Торино, бидејќи Уругваецот ги прекинал преговорите со „старата дама“. Напаѓачот на Барселона...

Фудбал 15.09.20 | 16:43

Ќе се најде ли некој да го купи Бејл?

– Напаѓачот Герет Бејл може да го напушти Реал Мадрид во летниот преоден рок, пренесува „Ел Мундо Депортиво“. Главен претендент за 31-годишниот Велшанец е Манчестер...

Останати спортови 14.09.20 | 16:29

Не гарантирам дека нема повторно да удрам судија: Ноле прогoвори првпат после УС Оупен

УС Оупен е зад него, Мастерс 1000 во Рим е пред него. Новак Ѓоковиќ само накратко се осврна на случувањата од Флешинг медоус во видео чат со новинарите во Рим. Се разбира,...

Фудбал 14.09.20 | 15:45

На Нејмар му се заканува казна од седум натпревари

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар може да биде суспендиран на период од 4 до 7 натпревари заради однесувањето на натпреварот од 3. коло на францускиот шампионат против...

Фудбал 14.09.20 | 15:00

Нејмар обвини за расизам откако ПСЖ против Марсеј заврши со тепачка и пет црвени картони

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар изјави дека тој бил цел на расистичка напад од страна на играч на Олимпик Марсеј за време на поразот на францускиот шампион од 1:...