Категорија: Спорт
Фудбал 16.03.19 | 20:06

Икарди се огласи пред утрешното дерби против Милан

Aргентинскиот напаѓач, Мауро Икарди сè уште е надвор од тимот на Интер, но со неговата последна објава на Инстаграм ги подгреа шпекулацииите дека би можел да се врати...

Фудбал 15.03.19 | 12:19

Познати четвртфиналните двојки во Лигата на шампионите

Ждребот за четвртфиналето во Лигата на шампионите предмалку заврши во Нион. При ждребот немаше ограничувања и дозволено е да се сретнат тимови од иста земја. Ова се...

Фудбал 14.03.19 | 14:35

Реал експресно договори засилување по доаѓањето на Зидан

Зинедин Зидан во понеделникот го почна својот втор мандат на клупата на Реал Мадрид, а клубот денеска објави дека го договорил првото засилување за наредната сезона. Дефанзивецот...

Фудбал 14.03.19 | 14:18

После хет-трикот со Атлетико, Роналдо се појави во ресторан во Торино

Ресторан во Торино во вторник навечер после Лига на шампиони. Амбиентот мирен, луѓето си вечераат. Поминува Роналдо после хет-трикот со Атлетико и се пореметува и амбиент...

Фудбал 14.03.19 | 13:50

УЕФА подготвува жестокa казна за Нејмар, можна суспензија од три натпревари

Најскапиот фудбалер во историјата, Нејмар најверојатно ќе добие голема казна од УЕФА за своето однесување по натпреварот на неговиот ПСЖ со Манчестер Јунајтед во Лигата...

Ракомет 14.03.19 | 11:32

Вардар против Мешков во полуфиналето на СЕХА лигата

Македонскиот шампион, РК Вардар ќе игра против домаќинот Мешков во полуфиналето на регионалната СЕХА лига. Во второто полуфинале ќе играат Нексе и ППД Загреб. Победникот...

Фудбал 14.03.19 | 10:22

Манчестер јунајтед и Солскјер веќе го прават тимот за следната сезона

Раководството на Манчестер Јунајтед и Оле Гунар Солскјаер одржале состанок минатиот месец на кој се разговарало за околу летната селекција на тимот и потенцијалните...

Фудбал 14.03.19 | 09:49

Македонец ја покрил „Северна“ на рекламните паноа низ цел Марибор

На 24 март фудбалската репрезентација на Македонија и гостува на Словенија во рамки на квалификациите за ЕУРО 2020. Натпреварот ќе се игра во Љубљана, на стадионот „Стожице“,...

Фудбал 13.03.19 | 23:09

Ливерпул и Барселона се послендите четвртфиналисти во ЛШ

Ливерпул со 1-3 го победи Баерн Минхен на гостински терен со што стана четвртиот тим од Англија кој ќе игра во четвртфиналето во Лигата на Шампионите оваа година. Честа...

Фудбал 13.03.19 | 21:14

Германски поздрав до „Комити”: Гелзенкирхен – Скопје ечеше во Манчестер

Синоќа екипата на Шалке 04 претрпе тежок пораз против Манчестер Сити од 7-0 на гостувањето во рамки на ЛШ. Некогашниот шампион на Бундеслигата и вчера имаше силна поддршка,...

Фудбал 13.03.19 | 20:58

Бартомеу: Не можеме вечно да сметаме на Меси, еден ден тој ќе престане да игра

Претседателот на Барселона, Хосеп Мариа Бартомеу, признава дека каталонскиот гигант веќе се подготвуваат за живот без својата жива легенда, Лионел Меси. Ние не можеме...

Фудбал 13.03.19 | 13:25

ФФМ: Потврдуваме дека има труење на 11 деца и еден физиотерапевт

Портпаролот на Фудбалската федерација на Македонија Златко Андоновски, денеска на прес-конференција потврди дека вчера имало труење на 11 деца од Академијата на Федерацијата,...

Фудбал 12.03.19 | 23:10

Роналдо со хет-трик го однесе Јувентус во четвртфиналето на ЛШ

Јувентус вечерва го победи Атлетико Мадрид со 3-0, со што ја надополни негативата од два гола од првиот осминафинален натпревар и го елиминираше мадридскиот тим. Најзалужен...

Фудбал 12.03.19 | 22:19

Ремек-делото на Ди Марија

ПСЖ вечерва го одигра заостанатиот натпревар во француското првенство против Дижон и без поголеми проблеми победи со 4:0. Маркињос, Мбапе, Ди Марија и Чупо-Митинг беа...

Фудбал 12.03.19 | 14:02

Почина легендарниот Кутињо

Легендарниот бразилски фудбалер Антонио Вилсон Вијеира Онорио, познат како Кутињо, почина во 75-та година од животот. Тој почина од последици од воспаление на белите...

Фудбал 12.03.19 | 11:59

Алегри: Потребен ни е целиот стадион, ова мора да биде величествена вечер

Вечерва во рамки на Лигата на Шампионите ќе се одиграат две реванш – осминафинални средби помеѓу Јувентус и Атлетико Мадрид и Манчестер Сити и Шалке 04. „Јорганџиите“...

Кошарка 12.03.19 | 11:12

Трета тепачка сезонава за Ибака: Центарот на Торонто со тупаници нападна противнички играч

Кошаркарите на Кливленд Кавалирс ноќеска полесно од очекувањата го победија Торонто со 126:101, а колку гостите беа исфрустрирани од случувањата на теренот покажува реакцијата...

Фудбал 12.03.19 | 10:24

Реал има старо-нов тренер, Зидан се врати на клупата на „кралевите“

Реал Мадрид вчера, на изненадување на фудбалската јавност потврди дека Зинедин Зидан повторно ќе биде тренер на „кралскиот клуб“. Солари е веќе поранешен тренер, а...

Фудбал 12.03.19 | 09:34

Солскјер незадоволен од Санчез, Чилеанецот го напушта Јунајтед на крајот на сезонава

Алексис Санчез најверојатно ќе го напушти Манчестер Јунајтед во текот на летото, бидејќи не е во плановите на Оле Гунар Солскјер за следната сезона, јавува „Сан“. Норвешкиот...

Ракомет 11.03.19 | 20:08

Карачиќ го напушта „Вардар“: Хрватскиот ракометар се сели во Полска!

Ракометарот на Вардар, Игор Карачиќ, по завршувањето на оваа сезона ќе го напушти таборот на македонскиот и регионален шампион и ќе се пресели во редовите на полски...