Синот на Клинт Иствуд не престанува да го привлекува вниманието на новинарите, а овој пат беше фотографиран на плажа во Мајами.

32-годишниот Скот Иствуд кариерата ја започна како модел, а потоа се обиде и како актер. Беше дел и од спотот за Wildest Dreams на Тејлор Свифт. Во врска беше со прекрасната русокоса Шарлот Мекини, но сега ужива во статусот на слободен маж.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.