Мртов маж бил пронајден вчера во Битола.

МВР информира дека во куќа на улицата Матија Губец бил пронајден починат 32-годишниот С.Ѓ.

Немало траги на насилство, а обдукцијата ќе даде детали.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.